Małgorzata Ohme o pocałunku z Joanną Racewicz: "Zrobiłam to trochę z premedytacją"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Karolina Kalatzi
Małgorzata Ohme o pocałunku z Joanną Racewicz
Małgorzata Ohme o pocałunku z Joanną RacewiczDzień Dobry TVN Online
wideo 2/4

Pocałunek Małgorzaty Ohme i Joanny Racewicz odbił się szerokim echem w mediach. Prowadząca Dzień Dobry TVN w rozmowie z Karoliną Kalatzi wyjaśniła, dlaczego zdobyła się na czuły gest. - Żyjemy w bardzo dużych ograniczeniach - podkreśliła.

Joanna Racewicz i Małgorzata Ohme na pokazie mody marki Deni Cler

W czwartkowy wieczór odbył się pokaz mody kolekcji wiosna/lato marki Deni Cler. W wydarzeniu wzięła udział cała plejada gwiazd m.in. Anna Korcz, Katarzyna Glinka czy Lidia Popiel. Natomiast uwagę fotoreporterów skradły Małgorzata Ohme i Joanna Racewicz, które dały sobie całusa. Ich czuły gest wywołał wiele emocji i jest szeroko komentowany w sieci.

Małgorzata Ohme o pocałunku z Joanną Racewicz

Małgorzata Ohme w rozmowie z Karoliną Kalatzi, dziennikarką dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

- Zrobiłam to trochę z premedytacją. Dlatego że jakiś czas temu ktoś, kiedy byłam przy ściance, powiedział: "Pocałunek dla Ukrainy", więc pocałowałam już nie pamiętam kogo, ale też dziewczynę. Były bardzo kontrowersyjne komentarze, co nasunęło mi różne refleksje, a mianowicie - mimo wszystko żyjemy w bardzo dużych ograniczeniach wynikających ze stereotypów związanych z ludzką seksualnością, czyli pewnego rodzaju gesty obligują nas do danej orientacji seksualnej - tłumaczyła prowadząca Dzień Dobry TVN.

- Mężczyźni nie całują się w usta, kobiety nie całują się w usta, a jeżeli się całują, to są homoseksualne. To jest wszystko nieprawda, bo ludzka seksualność jest bardzo bogata. To my, przypisujemy danym gestom popęd lub nie - dodała.

Jak podkreśliła psycholożka, pocałunek z Joanną Racewicz nie wynikał z popędu. Był to po prostu gest czułości, który można wyrazić na wiele sposobów. - Może, dlatego że sama praktycznie nie byłam przytulana, bardzo lubię przytulać się do innych, całować ich, a także bardzo lubię kobiety, ale w kontekście przyjacielskim. Są mi bardzo bliskie emocjonalnie. To jest wyraz dla mnie życzliwości i miłości przyjacielskiej - przyznała Małgorzata Ohme.

Zdaniem naszej gospodyni okazywanie czułości tej samej płci wywołuje kontrowersje, ponieważ tkwimy w utartych schematach. - Gdybyśmy zadali sobie pytanie: "Czy dla mnie pocałunek z inną kobietą to jest coś, co jest związane z moją seksualnością?". Pewnie dla większości nie. Myślę, że to są pewnego rodzaju ograniczenia poznawcze i społeczne, które mamy, a warto mieć otwartość - podsumowała.

Joanna Racewicz i Małgorzata Ohme
Małgorzata Ohme o pocałunku z Joanną Racewicz Joanna Racewicz i Małgorzata Ohme Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości