Maciej Stuhr o wigilijnym cudzie. "Nie dawano jej wielkich szans na przeżycie"

Maciej Stuhr
Maciej Stuhr o wigilijnym cudzie
Źródło: Paweł Wodzyński/East News
Maciej Stuhr i jego żona Katarzyna od wielu tygodni bardzo angażują się w pomoc uchodźcom na polsko-białoruskiej granicy, znajdującym się w kryzysowej sytuacji. Jedną z ocalonych przez nich osób jest Marwa. Dwa miesiące temu lekarze nie dawali jej wielkich szans na przeżycie. Dziś migrantka znów się uśmiecha.

Wigilijne cuda Maciej Stuhra

Maciej Stuhr wraz z żoną Katarzyną Błażejewską-Stuhr aktywnie wspierają ludzi na granicy polsko-białoruskiej. Jakiś czas temu wybrali się do Hajnówki, by nieść im pomoc. Wcześniej z kolei zapewnili dach nad głową Czeczence z dziećmi. To nie wszystko. Teraz dowiadujemy się, że aktor i jego ukochana przyczynili się do iście wigilijnego cudu.

Aktor na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie, które jest symbolem pięknej historii. Przy okazji zapowiedział świąteczną niespodziankę filmową, którą przygotował wraz z żoną i przyjaciółmi. Premiera już piątek 24 grudnia, czyli w Wigilię, wraz z pierwszą gwiazdką.

Pogodni TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN
Pogodni TVN

- A teraz o cudach wigilijnych. Pośrodku tego zdjęcia siedzi Marwa. I to, że dziś siedzi, a nawet chodzi, uśmiecha się, mówi, przytula się po raz pierwszy od wielu lat do swoich rodziców (którzy żyją w Niemczech), to seria kolejnych cudów. Życie Marwy znalazło się na krawędzi dwa miesiące temu w polskim lesie. Nie dawano jej wielkich szans na przeżycie. Przedwczoraj po wielu tygodniach wyszła ze szpitala w Hajnówce - napisał Maciej Stuhr.

Maciej Stuhr przyjął migrantkę pod swój dach

Maciej i Katarzyna przyjęli Marwę i jej rodziców do swojego domu w Warszawie. Migrantka musiała czekać na odpowiednie dokumenty, które cudem udało się załatwić w Niemczech.

- Dziś szczęśliwi do granic możliwości ruszyli bezpiecznie na zachód. Cuda się zdarzają, ale trzeba im pomagać. [...] Krótko mówiąc, my od paru dni bardzo mocno czujemy atmosferę Świąt! I to chyba bardziej niż dotychczas! - podsumował aktor.

Kartki Świąteczne do pobrania
Kartki Świąteczne do pobrania

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości