Ed Sheeran popadł w zaburzenia odżywiania i nałogi. "Nie chciałem dalej żyć"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
rollingstone.com
Ukraiński zespół na jednej scenie z Edem Sheeranem
Ukraiński zespół na jednej scenie z Edem Sheeranem Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Ed Sheeran udzielił wywiadu magazynowi "Rolling Stone". Czterokrotny zdobywca Gammy w rozmowie z Brianem Hiattem otworzył się na temat zaburzeń odżywiania oraz problemów z używkami. - Toniesz i nie możesz się wydostać - opisywał muzyk.

Ed Sheeran - alkohol, narkotyki

Ed Sheeran w rozmowie z dziennikarzem Brianem Hiattem zwierzył się z problemów z alkoholem i narkotykami. Twórca przeboju "Perfect" zaczął sięgać po "mocniejsze" używki po ukończeniu 24. roku życia. - Zawsze lubiłem wypić. [...] Na jednym z festiwali pomyślałem, że skoro moi przyjaciele biorą, to nie może być aż tak źle. Najpierw robisz to dla zabawy, a potem to przeistacza się w nawyk - najpierw raz w tygodniu, potem raz dziennie, a potem dwa - przyznał artysta na łamach magazynu "Rolling Stone".

Momentem przełomowym w walce z uzależnieniem była pierwsza ciąża żony muzyka. - Dwa miesiące przed urodzeniem Lyry, Cherry [Seaborn - red.] zapytała: "Jeśli odejdą mi wody, naprawdę chcesz, żeby ktoś inny zawiózł mnie do szpitala?". Za dużo wtedy piłem. Jej słowa mnie uderzyły, bo nie chciałem trzymać w ramionach swojego dziecka, będąc urżniętym - przytoczył Ed Sheeran.

Obecnie muzykowi zdarza się sięgać po czerwone wino lub piwo. Natomiast śmierć Jamala Edwardsa, która była efektem zażywania kokainy i alkoholu, upewniła Eda Sheerana w przekonaniu, że nie chce już brać narkotyków. - On zginął z tego powodu. To byłby brak szacunku dla jego pamięci - podkreślił muzyk.

2022 był trudnym rokiem dla artysty. Krótko po pożegnaniu Jamala Edwardsa, zmarł kolejny kolega muzyka -krykiecista Shane Warne. W tym samym czasie zdiagnozowano guza u żony wokalisty. - Nie chciałem dalej żyć. Czułem się, jakbym tonął i nie mógł się wydostać z otchłani wody - określił ten czas Ed Sheeran.

Jak dodał, żona skłoniła go do skorzystania z pomocy terapeuty.

Ed Sheeran zmagał się z zaburzeniami odżywiania

Artysta w rozmowie z magazynem ujawnił też, że mierzył się z zaburzeniami odżywiania.

- Jestem człowiekiem z natury nieśmiałym, a wkraczając do branży muzycznej, trzeba liczyć się z tym, że ludzie będą nas porównywać do każdej gwiazdy pop. Kiedy na fali był zespół One Direction, patrzyłem na chłopaków i myślałem: "Dlaczego nie mam sześciopaka?". Potem nagrywałem piosenki z Justinem Bieberem i Shawnem Mendesem, którzy mają fantastyczne figury. Mówiłem: "Dlaczego jestem taki gruby?" - tłumaczył wokalista. I dodał, że zaczął robić to, co Elton John. Obżerał się, a potem wymiotował.

Obecnie autor przebojów skupia się na rodzinie i ćwiczeniach. Niedługo światło dzienne ujrzy jego nowy album.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: rollingstone.com

Źródło zdjęcia głównego: Theo Wargo/Staff/Getty Images

Pozostałe wiadomości