Syn znanego polskiego muzyka ma kłopoty. Został oskarżony o znieważenie i zniesławienie sędzi

Wyrok sądu, sala sądowa
boonchai wedmakawand/GettyImages.com
Do sądu wpłynął akt oskarżenia. Danielowi M. grozi rok pozbawienia wolności. Prokuratura zarzuca mężczyźnie zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku. Dlaczego? W mediach społecznościowych padły mocne słowa.

Daniel M. - syn znanego muzyka oskarżony

Daniel M., syn znanego muzyka disco-polo został oskarżony o zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku. Jak czytamy w tvn24.pl, "Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia". Mężczyźnie grozi do roku kary pozbawienia wolności. Mimo wszystko Daniel M nie przyznaje się do przedstawianych mu zarzutów.

Przypominamy, że w grudniu 2021 roku wobec 32-letniego Daniela M. zapadł w Sądzie Okręgowym w Białymstoku prawomocny wyrok skazujący za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna otrzymał wówczas 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a także grzywnę wynoszącą 10 tys. zł oraz sześcioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tuż po ogłoszeniu wyroku w mediach społecznościowych Daniela M. pojawiły się wulgarne wpisy pod adresem sędzi. Mężczyzna skarżył się także na niesprawiedliwy wyrok, który - jak twierdzi - został wydany przez "czystą niechęć do drugiego człowieka". Z końcem stycznia wszczęto formalne dochodzenie w sprawie postów zamieszczonych w sieci.

Sprawie przygląda się prokuratura rejonowa

Po tym, jak media zaczęły cytować słowa Daniela M., sprawę przejęła białostocka prokuratura rejonowa. Kolejnym krokiem było przekazanie zebranych materiałów Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce. O tym, czy są podstawy do wszczęcia postępowania, zadecydowała jednak Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. Dlaczego?

W tvn24.pl czytamy: "Przy przekazaniu tam sprawy chodziło o to, że - z racji wieloletniej pracy sędzi - zna ją większość białostockich prokuratorów, co - w przypadku prowadzenia takiego śledztwa, czy dochodzenia - narażałoby ich na podejrzenie o stronniczość".

Ostatecznie prokuratura w Ostrowi Mazowieckiej wszczęła dochodzenie i postawiła zarzuty zniesławienia i znieważenia sędzi. Uznano bowiem, że były to: "znieważające, wulgarne i obelżywe wpisy na temat sędziego Sądu Okręgowego w Białymstoku oraz pomówił pokrzywdzoną o takie zachowanie i właściwości, które naraziły sędziego na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu".

Do sądu w Ostrowi Mazowieckiej trafił akt oskarżenia.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch, tm/gp

Źródło: TVN24.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości