Zenon Martyniuk

    Zenon Martyniuk

    W internecie powstała inicjatywa, by to Zenon Martyniuk zaśpiewał hymn Polski na Euro 2016. Czy król polskiej sceny disco polo przystanie na propozycje internautów? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera?

    „Przez twe oczy zielone" to tytuł hitu grupy Akcent, przy którym polscy piłkarze świętowali swój awans do Euro 2016. Postanowiliśmy odwiedzić muzyczną gwiazdę polskiej reprezentacji Zenka Martyniuka - lidera grupy Akcent. Kim jest dziewczyna, o której śpiewa Zenek w tej piosence? Czy jego żona była zaskoczona, kiedy usłyszała piosenkę męża w wykonaniu polskiej reprezentacji w piłce nożnej? Jak oceniła ich "wykon"? Jakiej muzyki słucha Zenek? Czy to prawda, że do 2017 roku ma cały kalendarz zapełniony koncertami? W domu państwa Martyniuków gościł dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

    Naszym gościem był dziś, lider zespołu Akcent, prawdziwa legenda muzyki chodnikowej, jeden z "trzech tenorów" disco polo - Zenon Martyniuk. Skąd wzięła się nazwa disco polo, jak powstają największe hity Zenona Martyniuka i kto pisze dla niego teksty? Jakiej muzyki słucha kiedy jedzie samochodem?

    W sobotę w Dzień Dobry TVN: Julianne Moore - jak wybiera role, za które dostaje się Złotego Globa? Jak wyglądałoby życie na czerwonej planecie? O tym - polski fizyk, który dwa tygodnie spędził w marsjańskim symulatorze. Oprócz tego - jak rozwijać w dziecku talent: Chajzer, Rubik i Janiak, a na koniec discopolowy talent i Król tej muzyki Zenon Martyniuk! Zapraszamy w sobotę od 8:30! Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.