Gwiazdy

Coldplay zagra w Polsce - zespół rusza w ekologiczną trasę koncertową. Jaka jest cena biletów?

Gwiazdy

Autor:
Teofila
Siewko
ewg3D/Getty ImagesColdplay zagra w Polsce

Coldplay ogłosił światową trasę koncertową na 2022 rok. Jeden z występów odbędzie się w Polsce. Znane są już miejsce i termin. Sprawdź, gdzie i kiedy grupa zagra w naszym kraju.

Trasa Music Of The Spheres World Tour rozpocznie się 18 marca 2022 roku, pierwszym w historii zespołu Coldplay koncertem w Kostaryce. Grupa zagra także na Dominikanie, w Meksyku, USA, Niemczech, Polsce, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Coldplay w Polsce w 2022 - ekologiczna trasa koncertowa

Coldplay zagra w Polsce na PGE Narodowym, koncert odbędzie się 8 lipca 2022 roku. Będzie częścią trasy przyjaznej środowisku i niskoemisyjnej.

Granie na żywo i nawiązywanie kontaktów z ludźmi to w końcu powód, dla którego istniejemy jako zespół. Planowaliśmy tę trasę od lat i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością grania piosenek z całego okresu, który spędziliśmy razem. Jednocześnie jesteśmy bardzo świadomi, że planeta stoi w obliczu kryzysu klimatycznego. Spędziliśmy więc ostatnie dwa lata na konsultacjach z ekspertami ds. środowiska, aby ta trasa była jak najbardziej zrównoważona i, co równie ważne, aby wykorzystać jej potencjał do popychania spraw naprzód. Nie uda nam się zrobić wszystkiego dobrze, ale zobowiązujemy się robić wszystko, co w naszej mocy, a także dzielić się tym, czego się uczymy. To proces, który wciąż trwa, i jesteśmy bardzo wdzięczni za dotychczasową pomoc

Koncerty zasilane będą jedynie z energii odnawialnej. Co więcej, Coldplay zobowiązał się do zmniejszenia emisji o 50% podczas trasy, a część uzyskanych pieniędzy ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na sadzenie drzew. Z otrzymanego przychodu zespół chce przekazać 10% na cele świadome społecznie i ekologiczne.

Cena biletów na koncert Coldplay

Bilety na koncert dostępne będą od 22 października - wtedy rozpocznie się sprzedaż wejściówek. Od 20 października jest możliwość zakupienia biletów w przedsprzedaży, która dostępna jest tylko dla konkretnych osób. Miejsce na trybunach kosztuje od 120 do 660 zł, zaś miejsce stojąca GA 385 zł. Bilety dostępne są od 21 października dla użytkowników serwisu Ticketmaster. 

Muzycy zagrają również koncert na Climate Pledge Arena w Seattle, który będzie emitowany na żywo za darmo na wybranych platformach.

Zobacz wideo: Igor Herbut rusza w trasę

Igor Herbut rusza w trasę
Igor Herbut rusza w trasę Długo wyczekiwany pierwszy solowy album i spontaniczna trasa koncertowa. Igor Herbut przemierzy 9 Polskich miast ze swoim poetyckim brzmieniem.
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: ewg3D/Getty Images

Pozostałe wiadomości