Gwiazdy

Adele wspiera ofiary katastrofy w Londynie. "Bądźcie silni"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
people.com

Adele postanowiła wystąpić w filmie wspierającym ofiary katastrofy w Grenfell Tower w Londynie. Do tragedii doszło w bloku mieszkalnym w 2017 roku - zginęły aż 72 osoby. Poszkodowani do dzisiaj walczą o sprawiedliwość. W budynku prawdopodobnie znajdowały się materiały łatwopalne.

Adele wsparła poszkodowanych w Grenfell Tower

Adele postanowiła udzielić wsparcia tym, którzy ucierpieli w trakcie pożaru w bloku mieszkalnym w Londynie.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Dzisiaj mijają cztery lata od pożaru Grenfell Tower, a wciąż jest tak wiele pytań bez odpowiedzi – powiedziała w filmie upamiętniającym czwartą rocznicę tragedii w bloku mieszkalnym.

Dramat rozpoczął się niewielkim pożarem w jednej z kuchni. Było to 14 czerwca 2017 r., ogień zauważono bardzo rano, a wkrótce pochłonął cały 24-piętrowy budynek. Rodziny i osoby, które przeżyły tragedię, od tego czasu walczą o sprawiedliwość przy wsparciu grupy kampanii Grenfell United. Istnieje podejrzenie, że ogień był napędzany przez łatwopalne okładziny zamontowane na zewnątrz bloku mieszkalnego.

Dochodzenie, co prawda rozpoczęto we wrześniu 2017 roku, ale do dzisiaj nie ma żadnych konkretnych wniosków pomimo zeznań wielu ekspertów.

- Dochodzenie trwa zbyt długo i nadal nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności za wydarzenia tamtej nocy – podkreśla Adele w filmie. - A jednak Grenfell United wciąż jest tutaj, walcząc niestrudzenie o sprawiedliwość i zmianę, na którą zasługują nie tylko oni, na którą zasługuje ich społeczność, a także na którą zasługuje cały kraj - dodała.

Adele zwraca się do poszkodowanych w pożarze

Adel podkreśliła, że wie, jak wiele trudu i bólu ta walka kosztuje tych, którzy stracili swoich bliskich.

- Naprawdę mam nadzieję, że w przyszłym roku będziecie mieli odpowiedzi, których potrzebujecie, aby wreszcie móc oddychać razem. Kocham was. Do zobaczenia wkrótce. Bądźcie silni. Wszyscy jesteśmy z wami - podkreśliła.

Adele od momentu tragedii nieustannie wspiera rodziny Grenfell i ocalałych. W czerwcu 2017 r. zauważono, że oferuje swoje wsparcie wszystkim dotkniętym pożarem, który miał miejsce w biednej okolicy, skądinąd zamożnej dzielnicy Notting Hill. Spotkała się także ze strażakami, którzy wtedy walczyli z ogniem.

Królowa Elżbieta II i książę William złożyli również wizytę ocalałym, rodzinom ofiar i ratownikom po pożarze. Wsparła ich również Meghan Markle.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: people.com

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości