Wybierz imię dla robopsa! WIMdog, WIMek, czy może WIMo?

Robopies
Źródło: Politechnika Bydgoska
Wybierz imię dla robopsa! WIMdog, WIMek, czy może WIMo?
Wybierz imię dla robopsa! WIMdog, WIMek, czy może WIMo?
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
Jak nazwać robopsa? "Zwierzę" należy do Politechniki Bydgoskiej, która przywitała go z otwartymi ramionami. Jak jednak na psa przystało, należy wybrać mu imię. WIMdog, WIMek czy WIMo? Oddaj swój głos.

Wyjątkowy robopies prosto z Politechniki Bydgoskiej

Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej jakiś czas temu pojawił się szczególny pies. Jego wyjątkowość polega jednak na tym, że jest robotem. Choć z wyglądu nieco różni się od czworonogów, to zachowaniem niemal wzorowo potrafi im dorównać. Umie wejść po schodach, podać łapę, skakać na odległość metra, omijać przeszkody, podskakiwać, a gdy ktoś go popchnie, to próbuje utrzymać równowagę. - Wystarczy go zaprogramować. Można to zrobić za pomocą aparatury sterującej, komputera lub korzystając ze specjalnej aplikacji w telefonie - powiedział dr Michał Stopel z Wydziału Inżynierii Mechanicznej PBŚ.

Robopies jest przyjazny i bardzo posłuszny, nic więc dziwnego, że skradł serca studentów i pracowników uczelni. Został jednak wykupiony w celach dydaktycznych. - Na jego przykładzie nasi studenci takich kierunków, jak Mechatronika czy Technika Bezpieczeństwa i Obronności będą na zajęciach uczyć się projektowania, budowania i programowania tego typu sprzętów. Co więcej, będą poszukiwać dla nich nowych zastosowań tak, aby służyły ludziom i otoczeniu - dodał Michał Stopel.

Robopies ma już za sobą debiut na ważnych wydarzeniach, pojawił się m.in. podczas Juwenaliów na PBŚ oraz zawitał w gabinecie rektora Politechniki Bydgoskiej.

Wybierz imię dla robopsa

Robopies, jak na zwierzę przystało, powinien mieć swoje imię. Dlatego Politechnika Bydgoska ogłosiła plebiscyt na nazwę dla czworonożnego robota. Użytkownicy mediów społecznościowych najpierw wpisywali swoje propozycję w komentarzach, a później organizatorzy głosowania wybrali trzy najciekawsze imiona.

Wśród wielu ciekawych propozycji, największe uznanie zyskały: WIMdog, WIMek oraz WIMo. Który z nich Waszym zdaniem zasługuje na wygraną? Głosowanie jeszcze trwa!

Robopies odwiedzi Dzień Dobry TVN w piątek, 14 czerwca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Express bydgoski

Źródło zdjęcia głównego: Politechnika Bydgoska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla