Gorące tematy

Willem Einthoven - kim był bohater Google Doodle?

Gorące tematy

Willem Einthoven to holenderski fizjolog i histolog, który został upamiętniony wyjątkową grafiką Google Doodle. 21 maja obchodzimy 159 rocznice urodzin laureata Nagrody Nobla z 1924 roku.

Czym jest Google Doodle?

Google Doodle to specjalna, tymczasowa grafika zastępująca główne logo wyszukiwarki Google. Przeznaczona jest dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi. Dużą popularnością cieszył się Google Doodle poświęcony Janowi Sebastianowi Bachowi.

Zobacz także: Google Doodle z okazji urodzin Jana Sebastiana Bacha

Willem Einthoven bohaterem Google Doodle

Willem Einthoven przyszedł na świat 21 maja 1860 roku w Holenderskich Indiach Wschodnich. Jego badania dotyczyły pól elektrycznych w ludzkim ciele. Willem Einthoven jako pierwszy opracował teorię pola elektrycznego serca oraz ogólne prawo projekcji prądów czynnościowych serca na powierzchnię ciała.

Więcej:

Wynalazek Willema Einthovena jest jednym z najczęściej stosowanych urządzeń diagnostycznych w medycynie. To on jest odpowiedzialny za stworzenie podstaw elektrokardiografii (EKG) oraz opracował pierwszy galwanometr (urządzenie służące do mierzenia niewielkich wartości natężenia prądu elektrycznego). Einthoven w 1924 roku został laureatem Nagrody Nobla za odkrycie mechanizmu rejestracji elektrokardiogramu. Zmarł 29 września 1927 roku w Lejdzie (Holandia).

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości