Gorące tematy

Czego najbardziej nie chcemy znaleźć pod choinką? Lista jest długa

Gorące tematy

Aktualizacja:
iStockphotoGetty Images/SrdjanPav

Wielu z nas nie może się doczekać świątecznych prezentów. Niestety nie zawsze te upominki są trafione. Skarpety, kapcie, kosmetyki - to z nich, statystycznie, cieszymy się najmniej. Co jeszcze widnieje na liście najbardziej niechcianych prezentów? Czy coś z tego zestawienia znaleźliście kiedyś pod choinką?

Co nie powinno znaleźć się pod choinką?

List, wyjaśnień i teorii mówiących dlaczego, te a nie inne prezenty są tymi najbardziej niechcianymi, jest wiele. My stworzyliśmy jedną listę, która uporządkuje podarki, których większość z nas raczej wolałaby nie dostać.

Kto nigdy w życiu nie dostał skarpetek pod choinkę? Według raportu Allegro z 2019 to właśnie one królowały wśród najbardziej nielubianych prezentów świątecznych. Choć tuż obok skarpetek często można spotkać również kapcie.

Innym niechcianym podarunków były małe ozdoby, które po prostu postawimy gdzieś na półce, a one będą się kurzyć, nie pełniąc żadnej dodatkowej funkcji oprócz zagracenia naszego wnętrza.

Na kolejnym miejscu uplasowały się kosmetyki. Dr Irena Kamińska-Radomska wyjaśniła niedawno w Dzień Dobry TVN, dlaczego kosmetyki są złym pomysłem na prezent.

To jest katastrofa, bo to jest zwrócenie komuś uwagi, że brzydko pachnie. To jest najgorsze, co możemy dostać, tak że absolutnie nie - podkreśliła nasza rozmówczyni.

Lista niechcianych prezentów jest długa

Nie chcemy pod choinką zobaczyć również swetra z reniferami lub innymi świątecznymi motywami. Może on być zabawny i przynieść uśmiech na naszych twarzach, ale niestety najprawdopodobniej użyjemy go tylko raz w roku. Przez inne miesiące będzie tylko zajmował miejsce w szafie.

Kiedy nie wiemy do końca, co kupić, dobrym pomysłem może się wydawać karta podarunkowa do sklepu odzieżowego czy drogerii. Zamysł jest dobry, bo nie chcemy marnować pieniędzy na nietrafiony prezent i osoba, która dostanie taką kartę, będzie najlepiej wiedzieć, na co chce wykorzystać te pieniądze. Jednak może też pomyśleć, że nie chciało nam się zadać trudu poszukania prezentu i postanowiliśmy wybrać najłatwiejszą drogę. Jeżeli już chcemy sprezentować kartę podarunkową, według badań, dobrym pomysłem może być bon na zabieg kosmetyczny lub masaż.

Jak się okazuje nie chcemy też dostawać słodyczy. Ich akurat w święta z reguły mamy pod dostatkiem, a kolejne, znalezione pod choinką, nie są nam już aż tak potrzebne.

W zestawieniu Picodi z 2018 roku, wśród najbardziej niechcianych prezentów znalazł się dodatkowo alkohol, kosz delikatesowy i zabawki.

Ostatnim prezentem, którym nie powinniśmy obdarowywać nikogo, są zwierzęta - chomik, piesek czy świnka morska. Cała odpowiedzialność spada na osobę, którą obdarujemy. Nie wiemy, czy sobie poradzi oraz czy na pewno ma warunki i możliwości do zaopiekowania się nad żywym stworzeniem. Jeżeli ktoś chce zwierzaka powinien go sam kupić lub adoptować i musi to być jego świadoma decyzja. Zwierzęta nie są przedmiotami - to odpowiedzialność na lata.

Zobacz wideo: prezenty pod choinkę – Irena Kamińska-Radomska radzi, czego nie kupować

Zobacz też:

Magda Gessler przygotowała świąteczny prezent dla wnuczki: "Będzie ją chronił od złych spojrzeń"

Sposoby singli na przetrwanie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Jak unikać niewygodnych pytań?

Tradycyjne polskie bombki, które podbijają świat. "Dziadkowie to zaczęli, rodzice to rozwinęli, a teraz są ciężkie czasy"

Autor: Karolina Rybińska

Źródło: wirtualnemedia.pl, rfmmaxxx.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości