Gorące tematy

Jak zrobić w domu palmę na Niedzielę Palmową? Przydatne porady od naszych specjalistek

Gorące tematy

Dzień Dobry TVN

Już jutro Niedziela Palmowa. Choć większość z nas zostanie w domach, nie znaczy to, że nie możemy zrobić tradycyjnej palmy wielkanocnej. W studiu programu florystka Anna Wojtala i kostiumografka Beata Bojda pokazały kilka praktycznych wskazówek.

Niedziela Palmowa

Wypadająca jutro Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Tego dnia tradycyjnie do kościołów przynosi się palmy, które są święcone przez kapłana. Dzień ten upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w liczbie wiernych, którzy mogą pojawić się na mszy (maksymalnie 5), dla wielu osób zrobione palmy będą więc miały charakter symboliczny.

Palmy naturalne

Wszystkim ceniącym sobie palmy naturalne polecamy wskazówki goszczącej w studiu Dzień Dobry TVN Anny Wojtaly. Florystka wyjaśniła, że przydatny będzie bukszpan, który pojawia się w wielu przydomowych ogrodach. Kilka gałązek łączymy ze sobą, a ich końca przycinamy sekatorem i dokładamy do nich np. bazie i inne dostępne kwiaty cięte, które wzbogacą kolorystycznie palmę. Całość związujemy tasiemką. Ważne! Na samych końcach łodyg nie mogą znajdować się listki - doprowadzą do tego, że woda będzie gniła.

Oto dokładna instrukcja Anny Wojtaly:

Palmy wielkanocne z krepiny i bibuły

Jeśli np. nie mamy dostępu do świeżych roślin, możemy zrobić w domu palmę z krepiny albo bibuły. Będzie to doskonały sposób na ćwiczenie z dziećmi kreatywności i umiejętności manualnych. Instrukcję pokazała w Dzień Dobry TVN Beata Bojda, kostiumografka i charakteryzatorka. Uczuliła, że konieczny będzie patyczek, który będzie stanowił trzon palmy. Cały owijamy zieloną taśmą. Do niego za pomocą drucików mocujemy zrobione z krepiny kwiatki i maskujemy łączenia za pomocą wyciętej bibułowej (lub krepinowej) trawki.

Zobacz, jak taką palmę zrobiła Beata Bojda:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości