Styl Życia

Pogoda na Wielkanoc 2020. Słonecznie w niedzielę i deszczowo w poniedziałek 

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (11 + 12-13.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Styl Życia

Pogoda na Wielkanoc 2020. Słonecznie w niedzielę i deszczowo w poniedziałek 

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (11 + 12-13.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Pogoda na Wielkanoc 2020. Co roku pogoda na Wielkanoc płata nam figle. Wydawać by się mogło, że skoro wypada wiosną, to na zewnątrz będzie ładnie. Jak pokazują poprzednie lata, często zamiast słońca, podczas Świąt Wielkanocnych padał śnieg i deszcz. Jak będzie w tym roku?

Wielkanoc 2020

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają w drugi weekend kwietnia. Niedzielę Wielkanocną obchodzimy 12 kwietnia. Według tradycji chrześcijańskiej święta zaczynają się już w Wielki Czwartek - w tym roku 9 kwietnia. Ze względu na obecną sytuację, raczej większość z nas zostanie w domach, ale przyjemniej się świętuje, kiedy za oknem świeci słońce. Czy tak będzie? 

Synoptycy prognozują, że pierwszy dzień świąt Wielkanocy będzie ciepły, z temperaturą nawet do 20 st. na zachodzie i południu kraju. W drugi dzień świąt natomiast, czyli w lany poniedziałek, nastąpi załamanie pogody. Należy spodziewać się, że będzie deszczowo i wietrznie.

Pogoda na Wielkanoc 2020

IMGW podało, że w Wielkanoc będzie bardzo ciepło. Na południu kraju przez cały dzień ma być słonecznie, w centrum dość pogodnie. Chmur należy spodziewać się na północy, a wieczorem również na zachodzie kraju. W ciągu dnia nie będzie padać, ale późnym wieczorem i w nocy na zachodzie oraz na północy kraju miejscami wystąpią słabe opady deszczu.

Niedziela wielkanocna - pogoda

Temperatura w dzień wahać się będzie od 13 st. na Suwalszczyźnie i nad morzem do nawet 20 st. na zachodzie i południu kraju. W nocy od 4 st. na wschodzie do 9 st. na północnym zachodzie i południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie z południa.

Poniedziałek wielkanocny - pogoda

W tym roku lany poniedziałek przypada 13 kwietnia. Według tradycji Śmigus-dyngus to dzień, w który polewamy się nawzajem wodą dla zabawy. W tym roku pogoda nie zachwyci. W lany poniedziałek możemy spodziewać się zachmurzeń z chwilowymi przejaśnieniami. 

Po pięknej niedzieli czeka nas zupełna zmiana pogody. Przez Polskę z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie porywisty wiatr, deszcz, lokalnie burze, a wieczorem i w nocy także deszcz ze śniegiem i śnieg. W poniedziałek rano ładnie będzie jedynie w centrum i na wschodzie, na pozostałym obszarze należy spodziewać się sporej ilości chmur i opadów deszczu.

Po południu pochmurno z opadami deszczu będzie już w całym kraju, a w pasie od Podlasia przez Mazowsze po Dolny i Górny Śląsk, a także na Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie możliwe są burze. Temperatura w dzień wyniesie od 10 st. na północy, do 20 st. na południu i zachodzie. Wieczorem i w nocy, na północy i północnym wschodzie kraju oraz w górach może padać deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy przymrozki, w całym kraju temperatura spadnie do -2 st. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h.

Pogodę na Święta Wielkanocne śledźcie na bieżąco na stronie tvnmeteo.tvn24.pl.

Zobacz też:

Co wiesz o jajkach? Dowiedz się z quizu:

Quiz o jajkach

Odpowiedz na 10 pytań
Rozwiąż quiz!


Co sądzisz o tym artykule?
78
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0