Behawiorysta zdradza najgorszy błąd w przewozie zwierząt. "Jest to bardzo niebezpieczne"

Aktualizacja:

Podróż samochodem z domowym pupilem to nie lada wyzwania. Ważny jest nie tylko komfort zwierzaka, ale również bezpieczeństwo - zarówno czworonoga jak i pozostałych podróżnych. Tutaj z pomocą przychodzą gadżety. Jak wybrać te najlepsze radzi behawiorysta Michał Dąbrowski.

Jak przewozić psa i kota?

Zbliżają się wakacje, czas, w którym wiele osób wyruszy na letni wypoczynek. Wśród nich znajdują się właściciele zwierząt, którzy niejednokrotnie decydują się zabrać swoich ulubieńców ze sobą. Przed podróżą warto jednak zastanowić się, jak prawidłowo przewozić zwierzęta. Zwłaszcza małe psy i koty nie powinny być przewożone luzem - szczególnie jeśli w samochodzie jedynym człowiekiem jest kierowca.
- Najgorszym błędem, jaki popełniają właściciele psów to niezapinanie psiaka w pasy - mówi Michał Dąbrowski. - Pies lata luzem po całym samochodzie i jest to bardzo niebezpieczne - zaznacza.
Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie specjalnej pufy, która umożliwia zabezpieczenie pupila, również na przednim siedzeniu. Przy średnich i dużych psach przydatne okażą się pokrowce rozkładane na tylnej kanapie. Każdorazowo należy pamiętać o pasch bezpieczeństwa.

Transportery dla psów i kotów

Psa można przewozić w bagażniku. Wówczas niezbędny będzie transporter. Istotne jest, aby zwierzę było wcześniej do niego przyzwyczajone.
- Nie możemy kupić takiego transportera i wrzucić psa do środka bez wcześniejszego przygotowania, ponieważ będzie przerażony - podkreśla behawiorysta. - Jeśli uzna to za swoje miejsce, to możemy taki transporter włożyć do bagażnika lub na tylną kanapę, tak żeby pies był razem z nami - dodaje.
Do przewozu kota przydatny będzie mały transporter, który można przymocować na siedzeniu. Co ciekawe, małych pupili można przewozić w specjalnym plecaku - pomieści on dwa koty lub miniaturowe psy.
Miłośnicy jednośladów powinni pamiętać, że w koszyku rowerowym można przewozić naprawdę małe psy o wadze nieprzekraczającej 9 kg. Konieczna jest specjalna siatka, która uniemożliwi ulubieńcowi skok wprost pod koła. Wytrawni kolaże mogą natomiast zainwestować w specjalistyczny wózek, który, doczepiony do roweru, zmieści średniego psa.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz też:
Autor: Adam Barabasz
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości