Zwierzęta

Jeżoprzejście w każdym ogrodzie. Pomóż zwierzętom bezpiecznie poruszać się po mieście

Zwierzęta

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
primum.org.pl
Jeż

Jeże są stałym elementem miejskiej fauny. Każdy z nas choć raz widział to urocze zwierzę, przemykające między infrastrukturą stworzoną dla ludzi. Niestety, często stanowi ona dla niego realne zagrożenie - jeż nie ma szans w starciu z rozpędzonym samochodem. Na szczęście mamy możliwość uczynić jego życie bezpieczniejszym. Sprawdźcie, czym są jeżoprzejścia, jak możecie je zdobyć i zostać jeżobohaterami.

Jeże w mieście

Na temat jeży krąży wiele mitów. Najpopularniejszy dotyczy jabłek, jako podstawy ich diety. Mniej powszechny odnosi się do przestrzeni, w której występują. Jeże bynajmniej nie są przypadkowymi gośćmi w mieście - to my zajmujemy tereny, uprzednio zajmowane przez dzikie zwierzęta.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Podobnie jak my potrzebują miejsca, aby znaleźć partnera i wychować potomstwo. W terenie zurbanizowanym przestrzeń, po której porusza się jeż, wynosi co najmniej 5 hektarów. Od nas zależy, czy będzie mógł przemierzać ją bezpiecznie.

Jeżoprzejścia w każdym ogrodzie

Nasi mali sąsiedzi zasługują na to, aby bez szwanku poruszać się między swoimi siedliskami. Możemy im w tym pomóc, biorąc udział w akcji tworzenia jeżoprzejść.

- Dzięki prostemu łączeniu podzielonych siedlisk możemy podarować jeżom przestrzeń, w której będą mogły zaspokajać swoje potrzeby i żyć bezpiecznie obok nas – ludzi. Aby to zrobić wystarczy utworzyć jeżoprzejście czyli otwór w ogrodzeniu, dzięki któremu dzikie zwierzęta (głównie jeże) mogą się swobodnie przemieszczać pomiędzy ogrodami. Otwór może być dodatkowo zabezpieczony informacyjna bramką, która poinformuje inne osoby o tym, żeby nie zastawiać i zamykać przejścia - piszą organizatorzy akcji.

Proces instalowania jeżoprzejścia to zaledwie trzy, proste kroki. Wystarczy, że wypełnimy ankietę, podpiszemy wymagane dokumenty i... odbierzemy bramkę, która zostanie dostarczona pod nasz adres.

Wszystkie te czynności możemy wykonać TUTAJ.

Po zamontowaniu jeżoprzejścia, powinniśmy wysłać zdjęcia z uwagami do organizatorów, oznaczyć bramkę na mapie i odebrać dyplom.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: primum.org.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Mike Powles

Pozostałe wiadomości