Jeż

  Jeż

  Jeż to jeden z ulubionych bohaterów bajek dla dzieci. W kulturze popularnej jest to zwierzę symbolizujące mądrość i długowieczność. Jeż budzi sympatię i inne ciepłe uczucia, dlatego dzieci bardzo chętnie uczą się, jak rysuje się jeża.

  Jeże są stałym elementem miejskiej fauny. Każdy z nas choć raz widział to urocze zwierzę, przemykające między infrastrukturą stworzoną dla ludzi. Niestety, często stanowi ona dla niego realne zagrożenie.

  Codzienna opieka nad tym zwierzęciem często wygląda zupełnie inaczej, niż wydaje się przyszłemu opiekunowi.

  Ze względu na niskie temperatury i zbliżającą się zimę, bez pomocy ludzi mogą nie przetrwać.

  Jeże to jedne z najstarszych ssaków, które przez miliony lat ewolucji niewiele się zmieniły. Jeże są nie tylko przeurocze, ale również bardzo pożyteczne, ponieważ zjadają ślimaki. Jeże są zupełnie pozbawione agresji. Czasami spotykamy je w miastach. Jak jeże witają wiosnę oraz jak im pomóc w studiu Dzień dobry TVN opowiedział Marcin Kostrzyński.

  Z okazji "Dnia jeża" Bartek Jędrzejak wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, do schroniska dla jeży. Zobaczcie jak przygotowują się one do snu zimowego.

  Dzień dobry! Mamy dla Was coś na dobry początek dnia. Zobaczcie tego słodziaka. Prawda, że jest uroczy?

  Wyobraźcie sobie, że są ludzie, którzy trzymają te zwierzęta w domu zamiast psa czy kota. Kto jest największym pieszczochem świata? Jak zbudować dobre relacje ze świnią? Jak mówić do szopa? Który jeż ma profil na portalu społecznościowym? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agatę i Przemysława Warmowskich, hodowców pigmejskich jeży afrykańskich. Czyż nie są urocze? Czy jeż do dobry prezent dla dziecka? Czym karmić jeża?