Ratują psy z zaniedbanych domów. Biuro Ochrony Zwierząt jest zawsze na posterunku

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Domy tymczasowe dla uratowanych piesków
Domy tymczasowe dla uratowanych pieskówDzień Dobry TVN
wideo 2/34

Stanisława Zajączkowska jest jedną z osób, która prowadzi tzw. dom tymczasowy dla zwierząt. Z takimi domami współpracuje Stowarzyszenie Biuro Ochrony Zwierząt, czyli grupa aktywistek, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym czworonogom. Jak wygląda ich praca na co dzień?

Ratują najbardziej poszkodowane psy

Stowarzyszenie Biuro Ochrony Zwierząt powstało w 2012 roku. Współtworzą je Jagoda Urban i Izabela Kwiatkowska, które pełnią funkcje inspektorek. Aktywistki pomagają bezdomnym oraz zaniedbanym zwierzętom, a przede wszystkim – próbują odnaleźć im nowy dom. Obie panie codziennie angażują się w niesienie pomocy czworonogom, które zostały skrzywdzone przez los.

- Nasz główny profil działalności to są interwencje, czyli docieranie do miejsc, gdzie dochodzi do znęcania się nad zwierzętami, gdzie zwierzęta mieszkają w fatalnych warunkach ­– tłumaczy Izabela Kwiatkowska.

Dom tymczasowy dla ogoniastych przyjaciół

Jedną z osób, które są zaangażowane w pomoc czworonogom, jest Stanisława Zajączkowska, która prowadzi dom tymczasowy dla psów. Pod jej opieką znajduje się aż 8 zwierząt, które wymagają nie tylko codziennych spacerów, ale i odpowiedniego żywienia.

- Zawsze byłam otwarta na pomoc zwierzakom, może dlatego, że od dziecka chowałam się u dziadków, gdzie zwierzaków było wszędzie pełno. [...] U mnie w domku jest 8 piesków, 4 z interwencji, 4 pozostały u mnie i podejrzewam, że już chyba pozostaną. Nie jest lekko, przy takiej ilości piesków koszty rosną – stwierdziła opiekunka.

Działalność Biura Ochrony Zwierząt można wesprzeć na stronie: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/boz

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Pozostałe wiadomości