Dom

Sypialnia w stylu glamour. Iwona Durka radzi, jak ją urządzić. "Ten pokój to bajka"

Dom

Autor:
Milena
Jaworska
HGTV: Sypialnia z szafą i miejscem do pracy w stylu glamour

Niewielkie sypialnie również mogą być piękne. Wiele osób zastanawia się, jak zagospodarować przestrzeń pokoju, by prezentowała się elegancko i przyjemnie, nawet jeśli mało jest w nim miejsca. Iwona Durka pokazała w programie HGTV "Pomysłowe projekty", jak z stworzyć wymarzone wnętrze w stylu glamour.

Styl glamour - czym jest?

Styl glamour jest jednym z najpopularniejszych w aranżacjach wnętrz – pełen elegancji i luksusu. W znacznej mierze spopularyzowały go media. Początkowo przyjął się wśród amerykańskich bogaczy mieszkających w Kalifornii i Nowym Jorku, później zainteresował również klasę średnią i tym sposobem rozprzestrzenił się na całym świecie, także w Polsce.

Każdy może zaprojektować eleganckie wnętrze inaczej, dodając dopasowane elementy do swoich upodobań lub potrzeb. Niemniej pomieszczenia, a zwłaszcza sypialnie zaprojektowane w tym stylu najczęściej są nastrojowe i iluzoryczne. Kuszą gustownie prezentowanym bogactwem, mamią błyszczącymi - najczęściej lustrzanymi - powierzchniami oraz miękkimi, delikatnymi w dotyku materiałami, które mogą być zarówno zasłonami, narzutą na łóżko czy obiciem panela naściennego.

Architekt wnętrz, Iwona Durka, urządziła sypialnię w stylu glamour dla bohaterów programu "Pomysłowe projekty". Postawiła nie tylko na wygląd, ale i na funkcjonalność, przygotowując dla pary wielką szafę z ukrytym w środku biurkiem. Projektantka zadbała również o klimatyczny wystój sypialni, decydując się na umieszczenie nad łóżkiem geometrycznych welurowych paneli w kolorze butelkowej zieleni. Obicie nie tylko idealnie skomponowało się ze złotymi elementami szafek i luster, ale również okazało się wygodnym i praktycznym oparciem dla pleców. Iście hollywoodzkiego wyglądu pomieszczeniu nadały również długie zasłony, które zapewniły bohaterom programu poczucie prywatności oraz zagwarantowały komfortowy wypoczynek w zaciszu sypialni - z dala od zgiełku ulicy.

- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem - zauważył Michał. - Nigdy byśmy tego tak nie wymyślili. Nie wpadlibyśmy na takie rozwiązania.

- Ten pokój to bajka! - podzieliła zachwyty mężczyzny partnerka.

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

Czarujący styl, reprezentujący prawdziwie hollywoodzki styl życia, łatwo wprowadzić do swojej sypialni. Warto zainwestować w duże lustra, które nie tylko będą ozdobą pokoju, ale także optycznie powiększą każde, nawet najmniejsze pomieszczenie. Dobrym wyborem będą lustrzane przedmioty: zarówno te duże, jak lustrzane toaletki czy komody, jak i drobiazgi - lustrzane tace na perfumy czy lampy z lustrzanymi elementami. Niektóre kobiety stawiają na kryształy, które najczęściej zdobią żyrandole lub kinkiety, nadając pomieszczeniu królewskiego klimatu. Ważnym elementem wystroju są również poduszki, zasłony oraz wszelkie obicia, które umieszczamy na ścianach i przedmiotach. Tkaninami najczęściej wykorzystywanymi w trakcie komponowania pokoju w stylu glamour są satyna, atłas i welur.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: HGTV

Pozostałe wiadomości