Wiosna w domu i na balkonie. Które kwiaty nie boją się zimna?

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Łukasz Kowalski, Łukasz Skop
Zapraszamy wiosnę na balkon i do domu
Zapraszamy wiosnę na balkon i do domuDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wiosna wkroczyła już do ogrodów i wygląda na to, że wcale nie zamierza się cofać. Widać ją wyraźnie przy ziemi, gdzie rozkwitają już przebiśniegi, a także na gałązkach drzew i krzewów. Z łatwością można ją też wprowadzić na balkony i do wnętrz. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym ogrodnik Łukasz Skop.

Wiosna na balkonie

Początek wiosny to doskonała okazja, by zazielenić i ukwiecić balkon. Świetnie sprawdzą się do tego bratki. W marcu możemy sadzić już te kolorowe rośliny, ale również stokrotki, niezapominajki czy ciemierniki.

- Wszystkie te rośliny nie boją się zimna, więc nawet, jeśli marzec jeszcze trochę przymrozi, to kwiatom absolutnie nic się nie stanie - powiedział Łukasz Skop. - Skrzynki i doniczki balkonowe często mają już przygotowane specjalne wypustki, w których należy własnoręcznie wykonać otwory. Ja posłużę się wypalarką, żeby to zrobić bardzo szybko. Wypalenie otworków jest istotnym elementem, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, to w doniczce będzie się zbierać bardzo dużo wody np. po deszczu i nasze rośliny mogą się utopić - dodał ogrodnik.

Jak prawidłowo sadzić i pielęgnować kwiaty?

Sadzenie roślin rozpoczynamy od umieszczenia na dnie doniczki drenażu. By ułatwić odprowadzanie wilgoci ze skrzynek balkonowych, można zmieszać z ziemią nieco perlitu.

- By bratki dobrze się zakorzeniły po przesadzeniu, wszystkie splątane korzenie możemy oderwać. By roślinom nie było zbyt ciasno, musimy je zasadzić w odpowiednich odległościach. Bratki mogą jeszcze dwukrotnie zwiększyć swój rozmiar. Na sam koniec warto oberwać wszystkie kwiaty, które już przekwitły. Dzięki temu nie będą zawiązywać nasion, a kolejne pączki będą wyrastać w jeszcze większej ilości - wskazał Skop.

Wiosenne akcenty pięknie przystroją wnętrza każdego mieszkania, a gałązki w wazonie lub doniczki z małymi roślinami będą cieszyć oko. Które warto wybrać i jak je pielęgnować? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Łukasz Kowalski, Łukasz Skop

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości