Ogród

Co z tego wyrośnie? Jak posadzić cebulki wiosennych kwiatów?

Ogród

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Łukasz Skop, Łukasz Kowalski
Cebulowe wariactwo
Dzień Dobry TVNCebulowe wariactwo

Początek jesieni to doskonały moment, aby zabrać się za sadzenie cebulek wiosennych kwiatów. Po cebulki jakich kwiatów warto sięgnąć? Które można posadzić od razu w ogrodzie, a które lepiej w donicy? Sprawdzonych porad udzielił nam ogrodnik Łukasz Skop.

Jak sadzić cebulki?

Jesień to najlepszy moment, aby wsadzić cebulki wiosennych kwiatów. - Wiosenne kwiaty cebulowe są tak zróżnicowane, że można je posadzić praktycznie wszędzie, np. na skalniaku - mówił Łukasz Skop. Nasz ogrodnik zdecydował, że swojego skalniaka ozdobi krokusami. Kwiaty są bardzo niskie i idealnie dopasują się do pozostałych roślin.

Warto pamiętać, że cebulki często są atakowane przez nornice. Aby je ochronić, warto posadzić cebulki w specjalnym, plastikowym koszyczku. - Umieszczamy go w płytkim dołku, wsypujemy trochę ziemi, układamy cebulki i całość przysypujemy ziemią - pokazywał specjalista. Przy sadzeniu cebulek bardzo ważne jest, aby znajdowały się one na odpowiedniej głębokości oraz odległości od siebie. - Cebulki sadzimy na głębokość, która odpowiada trzykrotnej wysokości każdej cebulki. Odległość między cebulkami powinna wynosić 4-krotność średnicy każdej cebulki - wyjaśniał.

Cebulki - jak je zabezpieczyć przed mrozem?

Posadzone jesienią cebulki wymagają ochrony nie tylko przed szkodnikami, ale także przed mrozem. -Jeśli zima będzie wyjątkowo mroźna, a nasze rośliny zaczną już puszczać kiełki, warto przykryć je ściółką z kory lub słomy. W sytuacji, gdy zima będzie łagodna, takie zabezpieczenie nie będzie potrzebne - zaznaczył prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie".

Wiosennymi kwiatami, które najczęściej sadzimy jesienią są tulipany. Czasem zdarza, że niektóre cebulki mają brązową łuskę, a inne nie. - Tym nie należy się przejmować. Obie cebulki nadają się do sadzenia i z obu powinny wyrosnąć tulipany - powiedział Łukasz Skop. Jak jej posadzić? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Skop, Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości