Ogród

Chelsea Flower Show, czyli "igrzyska olimpijskie" dla ogrodników. "Są przystrojone sklepy, restauracje"

Ogród

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Łukasz Kowalski
Chelsea Flower Show – najważniejsze święto ogrodnicze
Chelsea Flower Show – najważniejsze święto ogrodniczeDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Chelsea Flower Show to cykliczne święto ogrodników, którego celebracja skupia się na oglądaniu przepięknych wystaw roślinnych i wyłonieniu spośród nich najlepszej kompozycji. Czym wydarzenie zaskakuje w tym roku? W materiale Dzień Dobry TVN opowiedział o tym ogrodnik Łukasz Skop.

Chelsea Flower Show. Co to za święto?

Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara pojawiła się wraz z kamerami na Chelsea Flower Show, czyli na organizowanym w Londynie najstarszym, najpopularniejszym i najważniejszym wydarzeniu dla ogrodników z całego świata. Święto miłośników roślin trwa w tym roku od 24 do 28 maja, a przygotowane na ten czas wystawy odwiedzane są przez niemal 150 tysięcy osób.

- Możemy nawet powiedzieć, że to są igrzyska olimpijskie dla ogrodników. Jak sportowcy mają swoje mistrzostwa, to my też mamy swoje mistrzostwa ogrodnicze. Rośliny prężą już swoje muskuły - komentuje Łukasz Skop.

Polski ogrodnik zaszczycił Chelsea Flower Show swoją obecnością po raz czwarty. W ostatnich latach pandemia uniemożliwiała mu przyjazd na londyńską wystawę. - Bardzo się cieszę, jestem ogromnie podekscytowany, że w końcu znowu mogę tutaj być - przyznaje z radością.

Chelsea Flower Show 2022 - tegoroczne atrakcje

Wyjątkowym świętem ogrodników żyje cała dzielnica. Spacerując po ulicach Chelsea, można podziwiać przepiękne dekoracje roślinne, które widać w niemal każdym zakątku osiedla. - Są przystrojone sklepy, restauracje, wejścia do hoteli i różnych instytucji, więc tymi kwiatami można cieszyć się naprawdę wszędzie - opowiada Łukasz Skop.

Ekspert zaznacza, że największą atrakcją show jest jednak główna wystawa, która składa się z 39 ogrodów pokazowych. - Wszystkie rywalizują o tytuł tego najlepszego ogrodu wystawy i wszyscy odwiedzający mogą zagłosować - tłumaczy miłośnik kwiatów.

W tym roku na Chelsea Flower Show królują chwasty oraz rośliny o fioletowym zabarwieniu. Niecodziennym widokiem są warzywa rozłożone pod głównym wejściem na teren ogrodów. - Brama zawsze jest udekorowana w inny sposób. Zawsze jest jakiś motyw przewodni. To jest wizytówka całej Chelsea Flower Show. W tym roku są tutaj czosnki ozdobne, cebule i kwiaty tych czosnków - pokazuje w naszym materiale wideo Łukasz Skop.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości