Dom

Jak urządzić taras marzeń? "Przenosimy wszystko, co najważniejsze w domu"

Dom

Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Jak urządzić taras marzeń? - Garden Space
Jak urządzić taras marzeń? - Garden SpaceDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Latem dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, dlatego warto zadbać o przestrzeń na zewnątrz naszego domu. Ewa Mierzejewska, projektantka wnętrz, opowiedziała w programie Dzień Dobry Wakacje, jak sprawić, żeby taras był przytulny i współgrał z wystrojem mieszkania.

Jak urządzić taras?

Według ekspertki taras powinien być przedłużeniem wnętrza domu. - Teraz jest to absolutnie wiodący trend w urządzaniu tarasów na całym świecie, czyli na zewnątrz przenosimy wszystko, co najważniejsze w domu. Salon, jadalnię, gabinet do pracy, czasem nawet kuchnię, a na pewno kącik wypoczynkowy - powiedziała ekspertka.

Ewa Mierzejewska pokazała kilka propozycji, które sprawią, że nasz taras będzie funkcjonalny, a także, że posłuży na lata.

- W tej chwili nawet architekci projektują tarasy, więc jeśli urządzasz sobie taras przy udziale super fajnego salonu z meblami tarasowymi, to oni dają taką usługę, że możesz zamówić sobie wizualizację, projekt. Tak, jakbyś urządzała dom, mieszkanie - podkreśliła.

Jakie meble wybrać na taras?

Ewa Mierzejewska pokazała, jakie meble warto wybrać i na jakie materiały postawić, aby nasz taras nie ucierpiał na skutek zmiennych warunków atmosferycznych.

- Zaczynamy od jadalni. Mamy piękny zestaw mebli z technoratanu. Technoratan, czyli sztuczny ratan, który teraz właściwie stał się już klasyką. Te kształty też są bardzo klasyczne. Wielką zaletą tego materiału jest odporność na wszystko, na słońce, na deszcz, nawet na śnieg jest odporny. Możemy zostawić na cały rok - podkreśliła ekspertka.

Kolejna propozycja będzie idealna na nieco większy taras. To połączenie salonu z jadalnią.

- Meble z metalu malowanego proszkowo i tkaniny - wyjaśniała Mierzejewska. - Ta tkanina jest wodoodporna, światłoodporna. Większość tkanin pod wpływem promieni słonecznych niestety blaknie, zmienia kolor. Ta nie zmieni koloru, mało tego, tam w środku jest taka pianka, taka gąbka, więc jeśli nawet spadnie deszcz, to ta woda błyskawicznie ucieknie - dodała.

W tej propozycji pojawiło się także zadaszenie, pergola z lamelami, które można otwierać lub zamykać, zależnie od pogody.

W trzeciej, ostatniej propozycji, pojawiły się meble wypoczynkowe z naturalnego ratanu. Wszystko jest wyplatane ręcznie, a ratan pozyskiwany z ekologicznych plantacji.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości