Aranżacje wnętrz

Najmodniejsze fotele 2022 roku. Który wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?

Aranżacje wnętrz

Autor:
Berenika
Olesińska
Przegląd najmodniejszych foteli
Przegląd najmodniejszych foteliDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Fotel klubowy, rozkładany, obrotowy, z podnóżkiem, okrągły czy tzw. uszak - który wybrać? Ekspertka od urządzania wnętrz wyjaśniła, czy zakup siedziska przez Internet to dobry pomysł.

Przegląd najmodniejszych foteli

Czasami wylegujemy się na fotelu godzinami, innym razem potrzebujemy siedziska do pracy przed komputerem lub do kilkuminutowego odpoczynku, dlatego według Ewy Mierzejewskiej lepiej zastanowić się nad zastosowaniem mebla jeszcze przed zakupem, niż narzekać później na jego niefunkcjonalność. Na rynku są dostępne fotele o różnych rozmiarach, kształtach i przeznaczeniu, warto więc dopasować te parametry do swoich gabarytów i upodobań.

- Trzeba dokonać wyboru - czy to ma być fotel, do którego zakładam sobie skarpetki w sypialni, czy to ma być fotel, na którym będę czytała godzinami książkę? Czy to będzie fotel, na którym będę oglądała telewizję? - wyjaśniła ekspertka.

Zwróciła również uwagę na to, że wybór odpowiedniego fotela na podstawie ofert prezentowanych w sieci może zakończyć się niepowodzeniem. - Jestem absolutnie przekonana, że dobrego fotela dla siebie nie da się kupić przez Internet. Obejrzyjmy sobie w Internecie, ale potem sprawdźmy, gdzie jest najbliższy showroom czy salon meblowy i jednak przetestujmy, usiądźmy i sprawdźmy - poradziła.

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok

Dla estetów nie liczy się jedynie funkcjonalność mebli, lecz także ich wygląd. Miłośnicy charakterystycznych kształtów i kolorów mają przy wyborze foteli duże pole do popisu - mogą urządzać wnętrza zgodnie z panującymi trendami i stawiać na minimalizm lub iść na przekór modzie, dokładając swoją cegiełkę do stolarskiego i tapicerskiego projektu.

- Teraz we wnętrzach panuje moda na kształt koła. Królują meble, które mają być jak kokony. (...) Wzorzyste meble dodają niesamowitego bigla wnętrzu. Jestem ogromną zwolenniczką tapicerowania, czyli znajdowania foteli, kupowania do nich tkanin i robienia personalizacji - wyjaśniła Ewa Mierzejewska.

Jeden z takich wzorzystych foteli pojawił się w Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości