Co powiesić na ścianie zamiast obrazu? "Dodatki dobieramy proporcjonalnie do wnętrz, które mamy"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Czym ozdobić ścianę?
Czym ozdobić ścianę?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Dekoracje ścienne to doskonałe wykończenie aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane ozdoby idealnie sprawdzają się nawet w minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach. Jeśli zależy nam na nieprzeciętnym efekcie, tradycyjne obrazy czy plakaty możemy zastąpić nieco bardziej wyszukanymi dodatkami. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

Czym ozdobić ściany w mieszkaniu?

Ozdoby na ścianę potrafią zupełnie odmienić charakter mieszkania. Zdaniem Jonatana Kilczewskiego, miłośnicy klasycznych rozwiązań powinni docenić potencjał luster, które nie tylko pięknie wyglądają, ale pełnią też dodatkowe funkcje.

- To jest taki dodatek, który zawsze powiększy nam optycznie wnętrze, ale też doda lekkiej elegancji. Ja lubię ten zabieg i naprawdę bardzo często w swoich projektach luster używam - zapewnił doświadczony architekt wnętrz. Dodał też, że równie ciekawą propozycją są zegary, które nie bez przyczyny od lat uznawane są za najpopularniejsze ozdoby ścian w polskich domach. Okazuje się, że duży, loftowy zegar może z powodzeniem zastąpić obraz czy plakat, ale i inne akcesoria.

"Odpicowane mieszkanie"

Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi
Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

- Jak powiesimy taki zegar, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych dekoracji w pomieszczeniu - ocenił ekspert.

Nietypowe ozdoby na ścianę

W poszukiwaniu nieco bardziej nietuzinkowych inspiracji, warto zainteresować się ozdobnymi półkami i kwietnikami. Zdaniem architekta wnętrz, dodatki rodem z lat 90. XX wieku wracają do łask i stanowią doskonałe uzupełnienie wystroju wybranych pomieszczeń. Coraz większą popularnością cieszą się także różnego rodzaju instalacje, makramy, drewniane plecionki, wachlarze, a nawet gobeliny i makatki.

- Tkaniny wracają na ściany, czyli już nie tylko w domach naszych babć, ale też w naszych mieszkaniach się pojawiają - zauważył Jonatan Kilczewski.

Architekt wnętrz dostrzegł też niekwestionowane zalety kinkietów, które nie tylko dają światło, ale mogą również pełnić funkcję ozdobną. Podkreślił jednak, że wybrane dekoracje należy umieszczać w wybranych pomieszczeniach w oparciu o wybrany styl aranżacyjny, ale i metraż, którym dysponujemy.

- Dodatki dobieramy proporcjonalnie do wnętrz, które mamy - podsumował ekspert.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości