Aranżacje wnętrz

Jak urządzić małpi gaj w dziecięcym pokoju? "Warto pamiętać o multifunkcjonalności"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Adam
Barabasz
Jak urządzić małpi gaj w pokoju dziecka?
Jak urządzić małpi gaj w pokoju dziecka? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Pokój dziecięcy to nie tylko biurko, łóżko i komoda. Architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski, pokazał, jak można go urozmaicić, by nasza pociecha mogła się w nim zwyczajnie wyszaleć.

Małpi gaj w dziecięcym pokoju

W czasach, gdy nasze pociechy są uziemione w domach, a kolejne fale pandemii uniemożliwiają im uczestnictwo w zajęciach, warto zadbać o to, aby ich pokoje były czymś więcej niż tylko miejscem snu i nauki. Pomocnych będzie kilka prostych trików.

Ich ostateczny efekt jest uzależniony od trzech czynników: wieku dziecka, przestrzeni, którą dysponujemy oraz zasobnością portfela. Niemniej każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb i możliwości.

Drabinki w dziecięcym pokoju

Wszelkiego rodzaju drabinki i huśtawki w pokoju dziecięcym są nie tylko ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zabawek i mebli, ale też mają pozytywny wpływ na ciało i umysł dziecka. Drabinki, ścianki wspinaczkowe, liny, huśtawki, deski balansujące rozładowują energię, rozwijają koordynację, zapobiegają wadom postawy, zachęcają do uprawiania sportu, a w przypadku niepogody - zastępują plac zabaw. Pod drabinkami powinien znajdować się materac, który nie tylko zamortyzuje ewentualne upadki, ale też stanie się dodatkową przestrzenią do zabawy.

Oczywiście podstawowym kryterium wyboru zabawek są odpowiednie atesty i następnie ich właściwy montaż, który zapewni bezpieczeństwo. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

- Warto pamiętać o multifunkcjonalności - podkreśla Jonatan. - Nie zawsze mamy przecież przestrzeń, żeby kupić jedną zabawkę, która będzie pełniła tylko jedną funkcję. Fajnie jest, gdy sięgamy po rzeczy, które możemy różnorako wykorzystać, a one rosną razem z dziećmi - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jonatan Kilczewski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości