Praktyczne meble do małych mieszkań. Jak urządzić 22-metrową przestrzeń?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Urządź się na 22 m2 – praktyczne meble do małych mieszkań
Urządź się na 22 m2 – praktyczne meble do małych mieszkańDzień Dobry TVN
wideo 2/21

Wzrasta popularność mieszkań o małym metrażu. Jednak odpowiednio zaprojektowane może stać się wygodną przestrzenią nawet dla rodziny z dzieckiem. Jak urządzić 22-metrowe pomieszczenie? Jakie meble wybrać? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym architekt Jonatan Kilczewski.

Meble do małych mieszkań

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania o małym metrażu. Jak tłumaczy Jonatan Kilczewski, ten trend jest również bardzo popularny za granicą. Architekt udowadnia, że 38-metrowe pomieszczenie może spełniać swoje funkcje nie tylko w przypadku jednej osoby, ale i nawet rodziny z dzieckiem.

- To jest mieszkanie, które tak naprawdę spełnia wszystkie funkcje. Myślę, że tu spokojnie mogą mieszkać dwie, a nawet trzy osoby (...) Chodzi o to, żeby zaprojektować przestrzeń ergonomicznie i żeby rzeczy miały wiele funkcji - podkreśla ekspert.

Świetnym pomysłem na optyczne powiększenie przestrzeni są lustra. - Przeszklenia i różnego rodzaju parawany zawsze w tym pomagają. Dzięki temu, że jest przeszklenie - możemy oglądać telewizor zarówno z salonu, jak i sypialni. To bardzo fajnie, dwufunkcyjne rozwiązanie - opowiada architekt.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Jak urządzić przestrzeń na 22 metrach? W Dzień Dobry TVN Jonatan Kilczewski zaprezentował estetyczną wizualizację.

- Mamy przestrzeń na lodówkę, na szafki górne, na zlew i płytę dwupalnikową. Dalej mamy stół. Krzesła wybieramy rozkładane, (...) stół też ma funkcję rozkładania, więc możemy go sobie rozłożyć i złożyć, (...) kanapa też jest rozkładana - tłumaczy nasz gość.

Mieszkanie powinno być również praktyczne, dlatego należy pamiętać o meblach z funkcją przechowywania. - Mamy stoliki z półkami, które możemy wykorzystać na książkę, szafkę pod telewizorem, gdzie możemy również coś przechowywać. (...) Żeby nie zagracić tej przestrzeni, trzeba pamiętać o tym, żeby dobrze wykorzystać to miejsce - zaznacza specjalista. - Sypialnię i salon możemy rozdzielić parawanem - radzi architekt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości