Gorące tematy

Przed nami finał MasterChef Junior 5. Kto wygra?

Gorące tematy

Przed nami finał MasterChef Junior 5. Kto wygra?

Franciszek Lorenc, Sonia Rudolf czy Gaja Suchocka – kto zostanie kolejnym najlepszym młodym szefem kuchni w Polsce? Wszystko będzie jasne wieczorem. Przed ostatnim, decydującym odcinkiem programu z trojgiem finalistów i ich rodzicami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN. Finał MasterChef Junior 5 odbędzie się 10 maja o godz. 20:00.

MasterChef Junior 5 - finaliści

Pokonali jedenastu zdolnych młodych kucharzy i przygotowali wiele pysznych dań. Swoimi umiejętnościami kulinarnymi udowodnili, że zasługują na to, aby znaleźć się w finale. 

Jak wspominają udział w programie? 

13- latek Franek Lorenc gotuje od 8 lat. Uczył się od babci i mamy. Najtrudniejsze do tej pory było dla niego lepienie pierogów. Jego popisowe danie to mus z białej czekolady i serka mascarpone z pulpą owocową i kruszonką.

Strasznie dużo się nauczyłem nowych rzeczy, dużo było fajnego gotowania, to mnie dosyć rozwinęło, więc uważam to za dobrą przygodę

- mówi Franek. 

Sonia Rudolf ma 12 lat. Od 3 roku życia pomaga w kuchni. Gotować uczą ją tata, babcia i prababcia. Najczęściej gotuje dla siebie i brata, po powrocie ze szkoły. Zwykle są to makarony - ponieważ robi się je szybko, a są pyszne. Cukinia zapiekana z mozarellą i szynką parmeńską - to jej pierwsza autorska potrawa. 

Notowałam przepisy i to, co jurorzy nam podpowiadali, co możemy zrobić

- wspomina Sonia. 

Gaja Suchocka ma 10 lat. Zaczęła gotować trzy lata temu, uczyła się z internetu. Najbardziej lubi piec pankejki, robić sushi i gotować pierogi. Jej najlepsze danie to tagliatelle z krewetkami, szparagami, sosem czosnkowym i pomidorami koktajlowymi. Jak przyznaje, najsłabiej wychodzą jej zupy.

Nauczyłam się jeszcze lepiej gotować mięsa, przystawki i ryby. Jak szłam do programu to nie umiałam ich tak dobrze robić, a tam się poduczyłam. Czasami było, że się wygłupiamy, ale czasami, że to nie zabawa, tylko faktycznie umiemy gotować 

- podkreśla Gaja.

MasterChef Junior 5 - kiedy finał 

Finał 5. edycji MasterChef Junior odbędzie się w TVN w niedzielę 10 maja o godz. 20:00. O tytuł kolejnego najlepszego młodego szefa kuchni w Polsce powalczą: Franciszek Lorenc (13 lat), Sonia Rudolf (12 lat) i Gaja Suchocka (10 lat). 

Jak myślisz? Kto wygra MasterChef Junior 5? Głosuj w naszej sondzie:

Jak myślisz, kto wygra program MasterChef Junior 5?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
72
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
10.05.2020
Maciej
Gratulacje dla mojej faworytki ?