wizzair.com

Co warto zobaczyć w Marrakeszu? Największe atrakcje miasta

wizzair.com

Co warto zobaczyć w Marrakeszu? Największe atrakcje miasta

Marrakesz to najbardziej kolorowe miasto Maroka. Mozaiki, niezwykła architektura, charakterystyczne przyprawy i fuzja barw przyciąga turystów z całego świata. Miejsce zachwyca nie tylko pięknymi widokami, ale również bogatą historią. Dowiedz się, co warto zwiedzić w tym mieście.

Marrakesz to jedno z najpiękniejszych miast w Maroku, które przyciąga wielu turystów. Nic dziwnego. Zabytki Marrakeszu wyróżniają się oryginalną architekturą i formą. Ponadto atrakcje turystyczne są połączeniem dziedzictwa narodowego ze sztuką, historią i tradycją. Jeśli chcielibyście zobaczyć wpływy kilku kultur, które wzajemnie się przenikają, to będzie odpowiednie miasto. Jak zaplanować podróż do Marrakeszu?

Zobacz też: Co można zabrać do samolotu - porady i restrykcje >>

Jak dolecieć do Marrakeszu i jakie dokumenty ze sobą zabrać?

Hitem wśród polskich podróżników stały się tanie loty z Warszawy proponowane przez Wizz Air. Nowa trasa lotnicza do Marrakeszu otworzyła się dokładnie rok temu. Za przelot w jedną stronę trzeba zapłacić średnio 279-429 zł. Przy specjalnych ofertach (inny termin) ceny mogą spaść nawet do 179 zł. Co więcej, samoloty kursują dwa razy w tygodniu (w środę i niedzielę), a lot do marokańskiego miasta trwa około 5 godzin.

Wybierając się do Marrakeszu, nie potrzebujemy wizy. Jedynym dokumentem, jaki musimy ze sobą zabrać, jest paszport, który będzie ważny co najmniej pół roku. Językami urzędowymi w Marrakeszu są arabski, francuski i berberyjski, jednak w mieście można porozumieć się również w języku angielskim.

Jak zaplanować wycieczkę do Marrakeszu?

Decydując się na wyjazd do Maroka, warto sprawdzić, gdzie dokładnie leży Marrakesz. Jest to miasto położone w zachodniej części kraju i liczy około 912 tysięcy mieszkańców. Sprzyjający klimat zachęca turystów do całorocznego odwiedzania marokańskiego miasta. Warto jednak przyznać, że latem temperatury sięgają nawet 40 stopni. Dla turystów lubiących nieco chłodniejszy klimat zaleca się wyjazd do Marrakeszu w okresie jesienno-zimowym. Jak w każdym mieście turystycznym szczególną ostrożność należy zachować w zatłoczonych miejscach, gdyż tam najczęściej grasują kieszonkowcy.

Kolejnym ważnym punktem przed wylotem do Marrakeszu jest zadbanie o bezpieczeństwo. Wbrew powszechnej opinii, miasto jest bezpieczne i spokojne. Dodatkowo na ulicach często spotkać można żołnierzy i policjantów, więc turyści nie mają powodów do obaw. Jedyne, o czym należy pamiętać to kwestia ubioru. Marrakesz obowiązuje zupełnie inna kultura i obyczaje, dlatego panie powinny zrezygnować z odkrytych ramion, głębokich dekoltów i odkrytych łydek. W przeciwnym razie mogą zostać źle odebrane przez tubylców oraz nie zostaną wpuszczone do muzeów

Zobacz też: Porto – co warto zobaczyć w drugim najważniejszym mieście Portugalii? >>> 

Co zwiedzić w Marrakeszu? Najważniejsze atrakcje miasta

Zwiedzanie miasta warto rozplanować sobie na kilka dni, gdyż Marrakesz ma wiele do zaoferowania. Wąskie uliczki i kolorowe bazary z pewnością pochłoną trochę czasu.

Punktem obowiązkowym na mapie Marrakeszu jest Dżemaa El-Fna. To słynny, największy plac, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się on niedaleko Meczetu Księgarzy i stanowi jeden z najważniejszych punktów orientacyjnych miasta. W tym miejscu turyści mogą skosztować tradycyjnych marokańskich dań oraz poprzyglądać się tubylcom.

Wyjazd do Marrakeszu nie może odbyć się bez wizyty na Souku. Jest to duży bazar, na którym lokalni mieszkańcy oferują turystom jedzenie, pamiątki, przyprawy i wiele przedmiotów z charakterystycznymi marokańskimi wzorami. To właśnie tu tętni prawdziwie marokańskie życie. Turyści przy okazji robienia zakupów mogą targować się ze sprzedawcami i poznać bliżej miejscowe obyczaje.

Zobacz też: Faro na południu Portugalii – ciekawe miejsca, plaże i inne atrakcje warte odwiedzenia

Kolejnym miejscem zasługującym na szczególną uwagę jest ogród Majorelle wraz z Muzeum Yves Saint Laurent. Ten punkt na mapie uznawany jest za najpiękniejsze miejsce w całym Marrakeszu. Turyści mogą tu podziwiać zbiory egzotycznych roślin, które okalają pomalowane na niebiesko budynki.

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Marrakeszu jest Czerwone Miasto (Medinat al Hamra). Na jego terenie znajdują się zabytki zbudowane z błotnych cegieł, powstałych z barwionej na czerwono ziemi. Fotogeniczne budowle stanowią turystyczny symbol miasta.

Będąc w Marrakeszu, warto wybrać się do Pałacu El Bahia. Pochodząca z XIX wieku rezydencja wybudowana została z inicjatywy dwóch wezyrów. Składa się ona z budynków połączonych wspólnym dziedzińcem, wyłożonym azulejos, czyli małymi płytkami, charakterystycznymi dla sztuki Maroka, Portugalii i Hiszpanii.

WizzAir belka

fot. WizzAir

 

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
14
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
24.02.2019
Kasia
Byłam w lipcu .
Naprawdę Marrakesz zachwyca