Wzmacniający trening pośladków. Oto kilka bardzo prostych ćwiczeń

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Ćwicz pośladki z „Dzień Dobry TVN”
Ćwicz pośladki z „Dzień Dobry TVN”Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Nowy rok jest doskonałym pretekstem, by odpowiednio zadbać o swoje zdrowie fizyczne. W Dzień Dobry TVN pojawiły się trenerki: Anna Budnicka i Małgorzata Reysner, które zaprezentowały kilka prostych ćwiczeń na jędrne pośladki. Od czego zacząć wzmacniający trening?

Wzmacniający trening pośladków

Zgrabne pośladki to marzenie wielu z nas. Choć praca nad wyrzeźbieniem mięśni może wydawać się czasochłonna Anna Budnicka i Małgorzata Reysner udowodniły w Dzień Dobry TVN, że ćwiczenia wcale nie muszą być wymagające. Trenerki zaprezentowały kilka łatwych sposobów na to, by nadać naszym pośladkom wymarzony kształt.

- Pośladki, poza aspektem wizualnym, pełnią funkcję stabilizatora miednicy. Dzięki nim możemy się poruszać, skakać, podnosić ciężary, pionizują naszą postawę ciała - wyjaśniła Anna Budnicka.

Jak ćwiczyć pośladki, by widzieć efekty?

Trenerki podczas prezentowania ćwiczeń aktywacyjnych zaznaczyły, że kluczowe dla nich jest wzmocnienie mięśni, które pozytywnie wpływa na postawę ciała. Kształtowanie figury jest na drugim miejscu.

- Najważniejsze jest by guma była cały czas napięta, a nogi ugięte, starajmy się nie przenosić ciężaru z nogi na nogę – tłumaczyła Małgorzata Reysner, prezentując ćwiczenia z użyciem specjalnej gumy oporowej.

Ekspertki pokazały też, jak poprawnie trenować pośladki oraz mięśnie brzucha w pozycji leżącej. Jak podkreśliły, każde z ćwiczeń należy powtórzyć 15-20 razy i wykonać w trzech seriach. Według propagatorek sportu wystarczy już 30 minut dziennie lekkich ćwiczeń, które powtórzymy 2-3 razy w tygodniu, by wzmocnić swoje zdrowie.

Pozostając w temacie aktywności fizycznej, Marcin Prokop przypomniał, że od początku stycznia trwa noworoczne wyzwanie z Anną Lewandowską i Dzień Dobry TVN. Co poniedziałek na stronie dziendobrytvn.pl pojawia się trening z uwielbianą trenerką.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości