Polskie cheerleaderki z szansą na mistrzostwo świata. "Mam nadzieję, że damy radę uzbierać całą kwotę"

Polskie cheerleaderki z szansą na mistrzostwo świata
Polskie cheerleaderki z szansą na mistrzostwo świataDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Reprezentantki z warszawskiej Pragi w kwietniu br. wezmą udział w mistrzostwach świata International Cheer Union w Orlando. By móc wystartować w zawodach, potrzebują naszej pomocy. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziały dziewczyny powołane do kadry.

Polskie cheerleaderki zdobyły brąz

Dziewczyny z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jagiellonka dostały powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata ICU Worlds Orlando 2022 w kategorii Cheer Youth All Girl Median. Udało im się zdobyć brązowy medal (pierwszy w historii polskiego cheerleadingu).

- To było niesamowite przeżycie. Poznałyśmy wielu niesamowitych ludzi. Okazało się, że ludzie z innych zespołów są przemili. Bardzo otwarci. Lubią sobie robić wspólne zdjęcia. Cieszę się, że udało nam się pojechać na te mistrzostwa świata, bo dużo rzeczy stało na przeszkodzie. Pojechałyśmy i zdobyłyśmy 3. miejsce. Jestem bardzo zadowolona z tego, co tam osiągnęłyśmy - przyznała jedna z reprezentantek.

Cheerleaderki z szansą na mistrzostwo świata

Zawodniczki w tym roku mają szansę powtórzyć sukces, a nawet wygrać mistrzostwa świata w Orlando, które odbędą się w kwietniu br. Jednak by zrealizować to marzenie, potrzebują naszej pomocy.

- Wyjazd do Stanów kosztuje. Potrzebujemy tych pieniędzy. Nie wiem, dlaczego ich nie mamy, ale mam nadzieję, że damy radę uzbierać całą kwotę i pojedziemy na mistrzostwa świata - podkreśliła gościni Dzień Dobry TVN.

W tym roku powołanie do kadry otrzymało 12 dziewcząt: Gabrysia, Ola, Nikola i Lila, Marta, Justyna, Zuzia i Amelia oraz ich starsze koleżanki Wiktoria, Justyna, Julia i Emilia.

Zdolne dziewczęta można wesprzeć finansowo - link do zbiórki na stronie Zrzutka.pl.

Zobacz niesamowity występ cheerleaderek w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości