Sport i fitness

Startują mistrzostwa świata na żużlu. Jakie szanse na medale mają Polacy?

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Żużlowi mistrzowie z całego świata na Grand Prix w Chorwacji  - EUROSPORT
Żużlowi mistrzowie z całego świata na Grand Prix w Chorwacji - EUROSPORT Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNŻużlowi mistrzowie z całego świata na Grand Prix w Chorwacji - EUROSPORT

W Chorwacji startują jedne z najważniejszych zawodów żużlowych, czyli mistrzostwa świata. Najlepsi zawodnicy z całego globu będą walczyć o to, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Wśród nich znajdują się również Polacy. Jakie mają szanse? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Michał Korościel, dziennikarz Eurosportu.

Chorwacja. Startują mistrzostwa świata na żużlu

Oczy wszystkich fanów żużla zwrócone są w stronę Chorwacji. To właśnie tam rozpoczynają się mistrzostwa świata na żużlu. Warto dodać, że przebieg zawodów w dużej mierze zależy od pogody. - Z żużlem jest jak ze skokami narciarskimi. Pogoda ma bardzo duży wpływ na to, co się dzieje i czy w ogóle się dzieje. Jak w skokach wieje, to nie skaczą, a na żużlu jak pada, to nie jeżdżą. Całe szczęście nie pada. [...] To będzie bardzo dobry turniej - mówił w Dzień Dobry TVN Michał Korościel, dziennikarz Eurosportu.

Warto dodać, że zawody składają się z dziesięciu rund. Dopiero suma punktów w tych etapach wyłoni zwycięzcę. Widzowie zobaczą w sumie 23 wyścigi. - Po tych 20. biegach fazy zasadniczej 8. najlepszych żużlowców awansuje do półfinału. Z półfinału czterech najlepszych do finału. Ten 23 bieg to jest wielki finał, absolutnie najważniejszy - mówił dziennikarz.

Mistrzostwa świata na żużlu. Jakie szanse mają Polacy?

- W stawce jest 16 zawodników, w tym czterech Polaków. W tym oczywiście dwukrotny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, który w tamtym roku koronę oddał, a w tym roku będzie się bił, żeby z powrotem ją założyć. Poza Bartoszem Zmarzlikiem są Maciej Janowski, Paweł Przedpełski oraz Patryk Dudek, czyli wicemistrz świata sprzed 5 lat - mówił dziennikarz.

Warto dodać, że Polacy są głównymi faworytami.

Zawody rozpoczną się 30 kwietnia o 19:00. Poczynania żużlowców będzie można śledzić za pośrednictwem Eurosport Extra w Playerze.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości