Psychologia

Problemy związków z długim stażem. "Telefon nie pomaga w budowaniu intymności"

Psychologia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jak być ze sobą czulej, bliżej i dłużej
Jak być ze sobą czulej, bliżej i dłużejDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Życie w długoletnim związku nie zawsze jest usłane różami. Mogą pojawiać się w nim problemy, które negatywnie wpływają na jakość relacji. Jak z nimi walczyć i na co warto uważać? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli dziennikarka Olga Kordys-Kozierowska oraz jej mąż Paweł Zaborowski.

Jak być ze sobą czulej, bliżej i dłużej

„Miłość to czasownik - jak być ze sobą czulej, bliżej i dłużej, czyli o tym, jak tworzyć dobry związek” to poradnik dla par, które pragną aktywnie pielęgnować swoje uczucie. Jego autorką jest znana dziennikarka i działaczka społeczna Olga Kordys-Kozierowska.

- To jest trochę i dziennik, i spis rzeczy, które wypróbowałam, zbierając je ze świata psychologii, porad i słuchając ludzi doświadczonych. Wypróbowałam je na moim mężu Pawle - opowiada pisarka w Dzień Dobry TVN. Jak udaje im się stworzyć udany związek, mimo różnic w charakterach i wyzwań, które przynosi codzienne życie?

- Ja pełnię rolę dopełnienia. Troszeczkę się zamieniliśmy rolami. Moja żona jest gwiazdą, a ja jestem "jej żoną" - zaznacza Paweł Zaborowski.

Problemy związków z długim stażem

Dziennikarka podkreśla, że jednym z najczęstszych problemów par z długim stażem jest obojętność względem siebie. - Przestajemy się zauważać, żyjemy w pędzie - wyjaśnia. - Żyjemy w tzw. update'ach w związku (...), jeszcze telefon komórkowy nie pomaga w budowaniu intymności, ani relacji - dodaje.

Pisarka porusza w swojej książce zagadnienie tzw. "zdań zapalnych" - Np. te ze słowem "trzeba", my tak mamy, to było nasze. "Trzeba umówić dzieci do lekarza", a potem ten, co mówi: "trzeba", sprawdza - tłumaczy pisarka. Autorka zachęca również do używania w związku otwartej komunikacji.

- Panie nie powinny kazać "domyślać się" panom. On nie jest wróżką czy astrologiem, ani nie czyta w myślach - podsumowuje Olga Kordys-Kozierowska.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości