Profilaktyka zdrowia

Lepiej być rannym ptaszkiem czy nocnym markiem? "Odkryłem te poranki, jakie one są piękne"

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Ranny ptaszek czy nocny marek?
Ranny ptaszek czy nocny marek?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Najnowsze badania, które przeprowadził dr Stuart Fogel z Uniwersytetu w Ottawie, pokazują, że osoby preferujące wczesne wstawanie mają lepiej rozwinięte umiejętności w zakresie formułowania wypowiedzi i rozumienia komunikatów. O podziale na ranne ptaszki i nocne marki porozmawialiśmy z braćmi Collins, Bartoszem Obuchowiczem oraz Sylwia Gliwą.

Lepiej być rannym ptaszkiem, czy nocnym markiem?

Aktorka Sylwia Gliwa wyznała, że gdy jeszcze była na studiach znacznie lepiej funkcjonowało jej się wieczorem. To właśnie wtedy gotowała, uczyła się czy sprzątała. Wszystko się zmieniło, gdy urodziła syna. - W pewnym momencie się zorientowałam, że ja wstaje o 6:00 i naprawdę muszę iść spać o 22:00, czyli z nim, a nie o 24:00, 1:00, czy 2:00. To jest wybór, bardzo świadomy - powiedziała w Dzień Dobry TVN Sylwia Gliwa.

Nocnym markiem jest aktor Bartosz Obuchowicz. Jednak, jak sam przyznał, życie wymusiło na nim wczesne wstawanie. - Praca, praca i dzieciaki jak najbardziej doprowadziły do tego, że - chciał nie chciał - musiałem rano czasem wstać. Odkryłem te poranki, jakie one są piękne. Natomiast nie zmieniło to nadal tego, że jestem nocnym markiem - powiedział i dodał, że to właśnie późnym wieczorem jest najbardziej kreatywny.

Jak wygląda dzień u braci Collins?

Rafał Collins, działacz charytatywny i przedsiębiorca, również zalicza się do nocnych marków. - Preferuję późno pójść spać, jestem dużo bardziej kreatywny wieczorem [...] mam takie szczęście w życiu, że od dłuższego czasu nie nastawiam budzika na rano. To jest najpiękniejsze, co mi się przydarzyło, bo lubię do 1:00, 2:00 w nocy popracować. Jestem kreatywny, kiedy jest cisza, dzieci śpią, jest spokój w domu. Wtedy moja kreatywność jest największa - powiedział Rafał Collins.

- Bardzo lubię pracować do późna, i pracuję do późna, bo mam spokój. Nikt do mnie nie dzwoni. Wtedy myślę sobie: jestem sam, w swoim świecie. Nie mam takiego poczucia winy, że jest 9:00, a ja dopiero wstałem. Lubię wstawać o 9:00. Jest to późna pora dla wielu ludzi, ale wynagradzam się tym, że pracuje do późna i nie mam takiego poczucia winy - przyznał Grzegorz Collins, działacz charytatywny, przedsiębiorca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości