Profilaktyka zdrowia

"Budzik" dla dorosłych. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Urodzinowa niespodzianka dla Ewy Błaszczyk!
Urodzinowa niespodzianka dla Ewy Błaszczyk!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

15 października 2022 roku to szczególna data w życiu Ewy Błaszczyk. Aktorka tego dnia świętuje 67. urodziny. Na tym jednak nie koniec. Założona przez nią fundacja Akogo? obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Jakie były początki organizacji? O tym artystka i Wojciech Drozdowicz, ksiądz opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

20-lecie fundacji Akogo?

W tym roku fundacja Akogo? obchodzi swoje dwudzieste urodzin. Ewa Błaszczyk, aktorka założyła ją wspólnie z księdzem Wojciechem Drozdowiczem. - Pamiętam te początki, kiedy zadałam Wojtkowi to pytanie: "czy założyłbyś ze mną fundację?", a on po prostu odpowiedział: "no pewnie" - powiedziała w Dzień Dobry TVN aktorka.

Ksiądz Wojciech Drozdowicz, który przyjaźni się z aktorką od ponad 20 lat, jest pod ogromnym wrażeniem tego, co robi artystka. Jest zdania, że obecne czasy należą właśnie do kobiet. - Okazuje się, że [...] są zupełnie niezwykłe, wspaniałe, rządzą światem. Wykonują zawody, w których jeszcze do niedawna nikt się nie spodziewał, że będą takie dobre - powiedział. Jego zdaniem są trzy cudowne kobiety z "niesamowitą korbą". - Ania Dymna ma korbę, Krysia Janda i tu właśnie siedząca Ewa - dodał.

Budzik dla dorosłych. Kiedy zacznie działać?

Z inicjatywy Ewy Błaszczyk powstała nie tylko fundacja Akogo?, ale również klinikę Budzik. Placówka zajmuje się wybudzaniem ze śpiączki dzieci i młodzieży. Już niedługo na taką samą pomoc będą mogli liczyć dorośli. Budynek, w którym będzie mieścił się "Budzik" dla dorosłych powstał przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. - Chcemy na pewno w tym roku oddać budynek [...], a 1 marca przyjąć pierwszego pacjenta - powiedziała Ewa Błaszczyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości