zmarli

  O tym, z jakim absurdem wiąże się w Polsce stwierdzanie zgonów domowych i ustalanie ich przyczyny, porozmawialiśmy z lek. med. Michałem Domaszewskim, z dr n. med. Maciejem Pawłowskim oraz z mecenasem Iwo Kliszem.

  Dziennikarz miał 50 lat.

  Jeśli ustawa przygotowana przez rząd wejdzie w życie, możemy się spodziewać dużych zmian w funkcjonowaniu cmentarzy. Projekt zakłada m.in. cyfryzację aktów zgonu, wprowadzenie instytucji koronera oraz stworzenie e-rejestru grobów. 

  Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, w którym wspominamy tych których z nami już nie ma. W 2020 roku musieliśmy pożegnać się z wieloma wybitnymi osobistościami ze świata artystycznego, sportowego czy politycznego. Poniżej przypominamy nazwiska niektórych z nich.

  Sny, w których pojawiają się zmarli, często przeradzają się w koszmary. Jednak czy każde marzenie senne z nieboszczykiem ma negatywny wydźwięk? Często śnią nam się bliscy zmarli. Czy przychodzą z ostrzeżeniem? Jak sennik interpretuje sen, w którym pojawia się zmarły?

  Pascal Voggenhuber urodził się z darem postrzegania świata duchowego. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych mediów i trans uzdrowicieli w Europie. Jak nawiązuje kontakt ze zmarłymi? Rodzinie zmarłego często towarzyszą wyrzuty sumienia i niepokój. Dla Pascala najważniejsze podczas seansu jest zmniejszenie smutku rodziny i udowodnienie im tego, że ich bliska zmarła osoba żyje, ale w innym świecie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarzy: Przemysława Kossakowskiego oraz Marcina Wójcika, z którymi rozmawialiśmy o tym, jak działa rzucanie klątwy na człowieka. Podobno ludzie którzy są przekonani, że ich życie jest zdeterminowane przez klątwę, są w stanie zrobić wiele, by tę klątwę z siebie zdjąć. Jak wyglądają rytuały spirytystyczne?

  Twierdzi, że jest oswojona ze śmiercią. Z wykształcenia jest kosmetologiem. Kosmetyką pośmiertną zajmuje się od 4 lat. Zajmuje się także układaniem włosów zmarłym. Może także założyć na prośbę rodziny tipsy. Zobacz, kim jest tanatokosmetolog, czyli osoba, która robi makijaż zmarłym.

  Okazuje się, że design nie omija nawet biznesu funeralnego. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli projektanci trumien, nagrobków i urn. Jak wygląda ich eschatologiczny biznes? Jak przebiega proces wyboru i indywidualizacji nagrobków, trumien i urn? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Robert Kowalczyk oraz Aleksander Bielawski.