Opole

  Opole

  Podobno podczas Festiwalu w Opolu nie będzie kabaretów, bo nie ma się z czego śmiać. Jednak niektórzy mieszkańcy Opola udowodnili, że nie jest to prawda. A to za sprawą potężnej afery z literką "P", co to - ponoć w nazwisku "Duda" - zastąpiła literkę "D". Ponoć, bo autora, a właściwie autorki podmiany do tej pory nie znaleziono i nie wiadomo, co miała na myśli. Czujny - jak zwykle - dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wyruszył tropem afery. Swoje śledztwo rozpoczął od rekonstrukcji wydarzeń z damskiej toalety, gdzie owa afera miała swój początek. Było śmiesznie i strasznie.

  Paulina Wilkiewicz wybrała się dziś do Ogrodu Zoologicznego w Opolu gdziem, z kamerą Dzień Dobry TVN, przyglądała się harcom ośmiu młodych gepardów! O tym jak trudna sztuka udała się w Opolu opowiedział nam Krzysztof Kazanowski, dyrektor ds. hodowli. Dlaczego tak ciężko jest rozmnożyć gepardy w niewoli?

  To jedno z najstarszych miast w Polsce. Najbardziej znane z festiwalu muzycznego. Jakub Porada udał się do Hogwartu, który mieści się właśnie w Opolu. Tam spotkał uczniów ze szkoły magii oraz...

  Nie ma osoby w naszym kraju, która nie znałaby wersu piosenki „Wszystko bym dał za tę noc z Renatą”. Tekst do tej piosenki napisała genialna Agnieszka Osiecka, a piosenkarka, która wykonywała utwór jest... kaskaderką. W studiu Dzień Dobry TVN Renata Zarębska opowiedziała historię piosenki, którą od 1990 roku nuci cała Polska.

  Pierwsza dama polskiej piosenki. Irena Santor powraca na estradę z nową płytą. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, czy lubi swój głos porównywany do brzmienia skrzypiec, o Karolu Marksie przez którego straciła głos oraz o nowym pokoleniu artystów śpiewających.

  Książka "Wariatka tańczy" to wywiad rzeka z największą polską wokalistką - Marylą Rodowicz. W studiu Dzień Dobry TVN Maryla opowiedziała o mamie, babci, o najbliższej osobie w jej życiu, o Opolu, swoim stylu, Sewerynie Krajewskim, o czeskim narzeczonym, "napalonym" niemieckim producencie oraz o rywalizacji i swojej artystycznej duszy. Czy bolało ją, kiedy po 89. roku nie chciano grać jej muzyki?