naturalne metody

  Świadomość społeczna dotycząca szkodliwości antyperspirantów i dezodorantów z aluminium wzrasta.

  Dr Aleksandra Ignasiak i Karolina Gębka łączą malarstwo z ekologią. Zamiast gotowych barwników, używają tych, które same wyprodukują z warzyw i ziół. - Chciałybyśmy stworzyć trend w sztuce, a mianowicie slow painting, czyli malowanie, które nie zaczyna się od wyciśnięcia farby na płótno - przekonują w Dzień Dobry TVN.

  Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych form medycyny – źródła historyczne dowodzą, że właściwości lecznicze roślin znano już w czasach starożytnych. Jednym z najwcześniej odkrytych ziół jest werbena. Właściwości lecznicze tej niezwykłej rośliny są nieocenione. Pomaga przy problemach gastrycznych, łagodzi bóle głowy i uspokaja. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się werbena pospolita.

  O tym, jak to zrobić w studio Dzień Dobry TVN opowiedziała Ana Krysiewicz, znana w sieci jako Matka Aptekarka. 

  Co zrobić, by nie dać się chorobie i nie przeleżeć kolejnych tygodni w łóżku?

  Nalewki, soki, syropy z dzikiego bzu od wieków są stosowane w leczeniu przeziębienia, grypy, stanów zapalnych i innego rodzaju infekcji. To jednak nie wszystko. Dziki bez jest bogaty w witaminy i cenne sole mineralne, które wzmacniają odporność.

  Zapalenie pęcherza dotyka głównie kobiet. Dlaczego tak jest? Co sprzyja infekcjom dróg moczowych? Za pomocą jakich metod naturalnych można zwalczyć zapalenie pęcherza? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły: nefrolog dr n. med. Dorota Rutkowska i dyplomowany coach zdrowia Agnieszka Cegielska.