kasztany

  kasztany

  Kasztany jadalne to przysmak jakich mało. Można jeść je pieczone, a można zrobić z nich pyszną zupę krem. Czy kasztany polskie mogą być zamiennikiem w takiej zupie? Czym różnią się kasztany jadalne od innych? Sprawdź nasz prosty przepis i dowiedz się, jak poprawnie przygotować to danie.

  Kasztany mają wiele zdrowotnych właściwości. Pozytywnie wpływają na ściany naczyń krwionośnych, pomagają w walce z żylakami i hemoroidami, a także działają przeciwobrzękowo. Jest wiele powodów, dla których warto stosować nie tylko maści z tym orzechem, ale także nalewkę. Poznaj nasz domowy przepis.

  Dekoracje z kasztanów wprowadzają magiczny klimat do jesiennego domu. Nieco nostalgiczne, a mimo wszystko wesołe, potrafią wyeksponować wszystkie zalety jesieni. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykonanie dużego wieńca czy małego świecznika – każda z tych ozdób będzie prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

  Przyszła jesień, a z nią nadszedł czas na robienie figurek z kasztanów i żołędzi. Czy to prawda, że ich tworzenie zaspakaja następujące potrzeby psychiczne: obcowania z przyrodą, wyrażenia siebie w akcie twórczym, posiadania pociesznych miniaturowych przyjaciół, posiadania potomstwa, które nie sprawia kłopotów i otaczania się niemymi świadkami swojej moralnej i fizycznej degrengolady? ;) Zapytaliśmy o to trenera biznesu Miłosza Brzezińskiego. A co daje nam turlanie kasztana?

  Podobno najlepsze kasztany są na Placu Pigalle. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki znalazł miejsce, w którym kasztany są jeszcze lepsze. Są to Niwy w gminie Dobiegniew. Tam znajduje się skup kasztanów, który należy do małżeństwa polsko-holenderskiego. W jakim celu zbierają kasztany? Kto im je dostarcza? W jakim przemyśle są wykorzystywane kasztany?

  wcale nie na Placu Pigalle, ale w regionie Ardèche. Tam właśnie Pascal Brodnicki dowiedział się, jak odróżnić jadalne kasztany od tych niejadalnych i jak przyrządzić z nich smaczne potrawy.