kaskader

  kaskader

  Norbert Możdżyński to zawodowy kierowca precyzyjny i kaskader. Miłość do jazdy samochodem obudziła się w nim już w wieku 8 lat, gdy za kółkiem siedział ze swoim tatą. Obecnie mężczyzna realizuje największą pasję, a na swoim koncie ma imponujące sceny w popularnych filmach. Co najbardziej motywuje go do tak ekstremalnej pracy?

  Pracował przy takich produkcjach jak: Mumia, Doktor Strange, The Legend of Tarzan, 300. Początek Imperium, Mission: Impossible - Rogue Nation. Współpracował z Madsem Mikkelsenem i Tomem Cruise'm. W pracy łączy swoje największe pasje: zamiłowanie do sportów walki i miłość do kina. Naszym gościem był kaskader - Tomasz Krzemieniecki: "Miałem zerwane więzadła krzyżowe w dwóch kolanach, złamany noc, wybite zęby, straciłem słuch na jedno ucho. (..) To są rzeczy nieuniknione". Czy Agnieszka znokautowała Marcina "na antenie"? :)

  Zbigniew Modej jest kaskaderem. Jego zawód jest jednocześnie pasją, której poświęcił cale swoje życie. Brał udział w największych polskich produkcjach filmowych. Jak sam przyznał, kiedyś ciężko było dostać się do tego typu szkoły. Jak mu się udało? Który film wspomina najlepiej? Czy jest jeszcze coś, czego Zbigniew się boi?

  Emil Rusek lubi sporty ekstremalne. Kocha adrenalinę. Niestety podczas demontowania reklamy spadł z wysokości 18 metrów. W wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń. Jak wygląda jego powrót do sprawności? Co lub kto mu w tym pomaga?

  Marek Sołek to jeden z najlepszych kaskaderów na świecie, który pracuje nie tylko w Polsce, ale także w Hollywood i Bollywood. Zastępował w niebezpiecznych scenach niejednego aktora. Założył również Szkołę Kaskaderów Filmowych. Nam opowiedział o swojej niezwykle ciekawej, ale i niebezpiecznej pracy.

  Chcą skakać z wysokości , podpalać się i przekraczać prędkość. Dlaczego? Czy tylko przez wzgląd na wytrysk adrenaliny i dopaminy? Jaki najniebezpieczniejszy wyczyn uważają za swój najważniejszy? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były Karolina Smorga oraz Monika Kulawińska, czyli kobiety, które pragną zostać kaskaderkami.