egzamin ósmoklasisty

  Już dzisiaj od godziny 10:00 będą dostępne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Od tego, jak poszło uczniom na teście, może zależeć to, czy dostaną się do upragnionej szkoły. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki?

  W życiu zaskakuje mnie wiele sytuacji. Często bardzo pozytywnie. Gdzieś w środku cichy głos wciąż szepcze słowa otuchy, przekonuje, że nasze życie jeszcze będzie zwyczajnie szczęśliwe. Dziś jestem dumna, dziś się uśmiecham.

  Egzaminy ósmoklasistów już trwają. Za nami egzamin z języka polskiego i matematyki. 26 maja odbędzie się ostatni egzamin - z języka angielskiego. Sprawdź, jak wyglądały arkusze na egzaminach i przewidywane poprawne odpowiedzi z języka polskiego i matematyk

  Egzamin ósmoklasisty już zaraz, w związku z tym rośnie również stres z nim związany. Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła specjalny informator, w którym podaje, jak radzić sobie ze stresem. Co znalazło się w dokumencie?

  Egzamin ósmoklasisty już za chwilę. Wiele uczniów stresuje się co w sytuacji, jeśli zachorują lub spóźnią się na egzamin. To jeszcze nic straconego. Podpowiadamy, co zrobić w przypadku choroby lub spóźnienia na egzamin ósmoklasisty.

  Egzamin ósmoklasisty odbywa się już we wtorek, 24 kwietnia. Przypominamy zdającym, co powinni ze sobą zabrać na egzamin oraz czego ze sobą mieć nie powinni. Warto też wiedzieć, co musi zapewnić szkoła. Sprawdzamy, co trzeba wiedzieć. 

  Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja. Warto jednak pamiętać, że nie tylko wyniki z niego mają wpływ na rekrutację do szkół ponadpodstawowych. Jak można zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Aleksandrą Pucułek, dziennikarką edukacyjną.

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty. Wprowadza ona istotne zmiany w egzaminach maturalnych i ósmoklasistów. Dotyczy również standardów pracy psychologów w szkołach. Co i kiedy się zmieni?

  Sprawdź dokładne terminy i zasady.

  Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Około 7 tys. ukraińskich uczniów zadeklarowało chęć jego zdawania. Problem polega na tym, że nie wszyscy władają językiem polskim. O skomplikowanej sytuacji edukacyjnej dzieci uciekających przed wojną porozmawialiśmy z dziennikarką Justyną Suchecką.

  Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkiem wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową. Nie można go nie zdać, ale można uzyskać wyniki na różnym poziomie, od których wiele zależy. Kiedy jest egzamin ósmoklasisty w 2022 roku? Sprawdź najważniejsze informacje.