chorba

  Adelina przyszła na świat w jednym z polskich szpitali. Lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jeszcze przed porodem odkryli, że spora waga dziecka to wina ogromnego guza krzyżowo-ogonowego, który waży ponad 3 kg. Nowotwór usunięto, a dziewczynka wkrótce wraz z mamą wróci do domu.

  Leon Grzywa z Łodzi ma zaledwie 15 miesięcy, a już toczy najważniejszą walkę – walkę o swoje życie. Mimo siły i wielkich chęci chłopiec nie wygra tej bitwy bez leków. Przeciwko niemu jest dwóch przeciwników SMA1 i czas.

  Pierwsze kroki dziecka to wielkie wydarzenie dla rodziców.  Dla tej rodziny oznacza to jednak ogromny stres i niebezpieczeństwo. Mała Lexi Robins cierpi bowiem na rzadką chorobę. Nawet najmniejszy upadek może nieodwracalnie zamienić mięśnie dziewczynki w kości.

  15 lipca 2019 roku nieprzytomny Muniek Staszczyk został znaleziony w pokoju hotelowym niedaleko Londynu. W szpitalu artysta otrzymał diagnozę – udar krwotoczny. Losami lidera T.Love żyła cała Polska. Obecnie muzyk czuje się już dobrze, co więcej, właśnie rozpoczął trasę koncertową.

  Agata Młynarska zamieściła niepokojący wpis w mediach społecznościowych, w którym poinformowała, że wyszła ze szpitala. Dziennikarka zdradziła, że cierpi na rzadką chorobę reumatyczną. Jak się teraz czuje?

  19 kwietnia dzieci wracają do przedszkoli i żłobków. Mimo zachowania odpowiednich warunków sanitarnych, powrót do tych placówek może być obarczony ryzykiem. W ocenie doktor Pawła Grzesiowskiego, eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19, krok ten może przełożyć się na wzrost liczby zachorowań.

  Anna Wendzikowska podzieliła się w mediach społecznościowych prywatną historią. Dziennikarka udostępniła zdjęcie sprzed trzech lat, na którym pozuje z młodszą córą i przyznała, że czas ten okupiony był wielkim smutkiem i brakiem chęci do normalnego funkcjonowania. Anna zdradziła, że walczyła z depresją.

  Anna Przybylska odeszła 6 lat temu, osierocając troje dzieci. Piękna i niezwykle lubiana przez widzów aktorka 26 grudnia obchodziłaby swoje 42. urodziny. Z tej okazji wspominamy jej najpopularniejsze role.

  Dorota Wellman ma za sobą trzytygodniową walkę z COVID-19. Dziennikarka opisała przebieg choroby w swoim najnowszym felietonie. Jak przyznała, nawet najgorszemu wrogowi nie życzy takich doświadczeń. "To choroba samotności: chorujesz sam i umierasz sam" – czytamy w Wysokich Obcasach.

  Pochodzący z Chin Bao, to chłopiec, którego historię opowiadaliśmy w Dzień Dobry TVN kilka miesięcy temu. Chory na zespół Treachera Collinsa maluch został porzucony przez biologicznych rodziców. Opieki nad dzieckiem postanowiła podjąć się polska rodzina - Magdalena Mietlicka i Aleksander Siewkowski. Jak chłopiec odnalazł się w nowym domu?

  W marcu 2014 roku gościła u nas Agnieszka Uznańska, mama chorego na neuroblastomę Szymona. Kobieta apelowała wtedy o pomoc. Jedynym ratunkiem dla jej syna była eksperymentalna terapia przeciwciałami GD2, która w naszym kraju była zabroniona. Rodzice dzieci chorych na neuroblastomę apelowali wówczas do ministra zdrowia o to, by otworzył furtkę prawną i dał szansę ich dzieciom. Co zmieliła wizyta w naszym programie i jak obecnie czuje się Szymon?

  Małgorzata Idzikowska-Trzeciak w czasie ciąży usłyszała, że ma raka jajnika. Polscy lekarze dawali jej dwanaście miesięcy życia. Chora dzielnie walczyła, pisała listy do córeczki oraz marzyła, aby dożyć chociaż jej trzecich urodzin. Wyjazd do hiszpańskiego szpitala odmienił życie rodziny i dał nadzieję na lepsze jutro. Niestety leki są bardzo drogie, ich koszt wynosi prawie 100 tysięcy złotych rocznie.

  Karolina Otwinowska przez 11 lat zmagała się z anoreksją, a później zachorowała na bulimię. Teraz, choć jeszcze nie całkiem wyleczona, pomaga innym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o początkach choroby, swojej walce i o tym, jak próbuje pomoc innym chorym.

  Mąż Eweliny Stanek próbował ją zabić, bo był zazdrosny o swoją żonę. Kilka lat temu ledwo uszła z życiem, gdy mąż ugodził ją nożem w wątrobę. Po ataku okazało się, że jej życiowy partner cierpi na zespół Otella, czyli obsesyjną zazdrość. Gdzie kończy się zazdrość a zaczyna choroba? Czy osobę z zespolem Otella można leczyć?