chorba

    chorba

    W marcu 2014 roku gościła u nas Agnieszka Uznańska, mama chorego na neuroblastomę Szymona. Kobieta apelowała wtedy o pomoc. Jedynym ratunkiem dla jej syna była eksperymentalna terapia przeciwciałami GD2, która w naszym kraju była zabroniona. Rodzice dzieci chorych na neuroblastomę apelowali wówczas do ministra zdrowia o to, by otworzył furtkę prawną i dał szansę ich dzieciom. Co zmieliła wizyta w naszym programie i jak obecnie czuje się Szymon?

    Małgorzata Idzikowska-Trzeciak w czasie ciąży usłyszała, że ma raka jajnika. Polscy lekarze dawali jej dwanaście miesięcy życia. Chora dzielnie walczyła, pisała listy do córeczki oraz marzyła, aby dożyć chociaż jej trzecich urodzin. Wyjazd do hiszpańskiego szpitala odmienił życie rodziny i dał nadzieję na lepsze jutro. Niestety leki są bardzo drogie, ich koszt wynosi prawie 100 tysięcy złotych rocznie.

    Karolina Otwinowska przez 11 lat zmagała się z anoreksją, a później zachorowała na bulimię. Teraz, choć jeszcze nie całkiem wyleczona, pomaga innym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o początkach choroby, swojej walce i o tym, jak próbuje pomoc innym chorym.

    Mąż Eweliny Stanek próbował ją zabić, bo był zazdrosny o swoją żonę. Kilka lat temu ledwo uszła z życiem, gdy mąż ugodził ją nożem w wątrobę. Po ataku okazało się, że jej życiowy partner cierpi na zespół Otella, czyli obsesyjną zazdrość. Gdzie kończy się zazdrość a zaczyna choroba? Czy osobę z zespolem Otella można leczyć?