Związki i seks

Jak znaleźć faceta uszytego pod nasze potrzeby? "Warto zwracać uwagę na detale"

Związki i seks

Autor:
Oskar
Netkowski
Męski punkt widzenia
Męski punkt widzenia Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Coraz więcej mówi się o tzw. kryzysie męskości. Kobiety podkreślają, że nie potrzebują rycerza na białym koniu, tylko faceta z krwi i kości. Dlaczego nie udaje im się znaleźć takiego kandydata? Z odpowiedzią przychodzą Alina Adamowicz i Justyna Moraczewska, które stworzyły poradnik dla każdego, kto szuka miłości.

Mężczyzna idealny - czy w ogóle istnieje?

Dla każdej kobiety definicja ideału będzie inna. Mamy różne potrzeby, oczekiwania, poglądy, wartości, inne zdanie na temat wychowywania dzieci itd.

- Superfacet istnieje, bo dla każdej z nas coś innego jest super. Jest także sporo narcystycznych osobowości, manipulantów itd. Ale to ode mnie zależy, z kim ułożę swoje życie. Nasza książka podpowiada, że zanim się zakocham, czy zaangażuje, możemy wyłapać, z kim mamy do czynienia - powiedziała Alina Adamowicz, terapeutka par, trenerka motywacyjna, współautorka książki "Superfacet".

- Można pewnych zachowań uniknąć. Bo jak się zakochamy, przychodzą motyle, to już jest za późno - dodała.

Męska perspektywa

Nasz ekspert, Konrad Maj, zauważył, że pandemia bardzo przyczyniła się do wzrostu popularności aplikacji randkowych. Na samym Tinderze liczba subskrybentów zwiększyła się o mniej więcej dwadzieścia procent. Natomiast, co do struktury płci, w aplikacjach obserwuje się przewagę mężczyzn, a przynajmniej na poziomie deklaratywnym.

- Internet sprzyja oszustwom, więc warto zwracać uwagę na detale. Jak pokazują badania, np. zdjęcia z sesji wyglądają niewiarygodnie. Zwracajmy uwagę na opisy. Dowiemy się, jakie ktoś ma wartości. Szybko radziłbym też wyjść z Internetu, przenieść się chociażby na kontakt telefoniczny - radził dr Konrad Maj, psycholog społeczny.

- Jeśli chcemy mieć superfaceta, to trzeba włożyć w to super dużo pracy. To trochę tak jak z rozmową kwalifikacyjną, to zastanawiamy się nad swoimi potrzebami. Tak samo jest tutaj, jeśli mamy nawet do końca życia z kimś być, to musimy wiedzieć, czego chcemy - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości