Styl życia

Wiosenne dekoracje. Pomysły na świecznik z butelki i wazon w stylu boho z wykałaczek

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Wiosenne inspiracje na domowe dekoracje
Wiosenne inspiracje na domowe dekoracjeDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Początek wiosny to świetny czas, żeby odświeżyć wnętrza domu i przygotować własnoręcznie wyjątkowe dekoracje. Aleksandra Ziarek, architektka wnętrz, pokazała w Dzień Dobry TVN proste pomysły na oryginalne ozdoby. Jak samodzielnie stworzyć świecznik i wazon?

Wiosenne dekoracje wnętrz

Z okazji pierwszego dnia wiosny możemy wprowadzić odrobinę koloru do naszych mieszkań i domów. Aleksandra Ziarek przygotowała garść inspiracji do tego, by wykonać ozdoby w duchu idei zero waste.

- Wiosna to zioła i w naszych kuchniach będziemy je przesadzać. Doniczki zrobimy samemu, robimy recykling. Możemy użyć puszkę po konserwie i pomalować ją farbą do metalu w sprayu albo wałeczkiem. Kiedy farba wyschnie, możemy do wnętrza puszki wsadzić ziemię i zioła. Do tego możemy dodać klamerkę z tabliczką i kredą zapisać na niej nazwę rośliny. Do ozdoby przyda się też sznureczek - powiedziała Ola Ziarek.

Ozdobne świeczniki i wazony

Kolejnym pomysłem na ciekawą ozdobę salonu może być oryginalny świecznik zrobiony z butelki. - To jest takie banalne, ale genialne. Potrzebujemy butelkę, wodę i jakieś roślinki. Wkładamy je do butelki, a na koniec wsadzamy długą świeczkę. Co drugi dzień można zmienić wodę w butelce - podpowiedziała Ola Ziarek.

Wiosną częściej kupujemy cięte kwiaty, dlatego, by pięknie się prezentowały, warto mieć odpowiedni wazon. - Będą nam potrzebne długie wykałaczki lub patyczki do szaszłyków. Przyklejamy je do butelki lub wazonu klejem na gorąco. By zakryć klej, można owinąć wazon sznureczkiem. I mamy taki wazon w stylu boho - dodała architektka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości