Wielkie sprzątanie lodówki. Jak pozbyć się intensywnych zapachów?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Święta tuż tuż… bez czystej lodówki ani rusz!
Święta tuż tuż… bez czystej lodówki ani rusz!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nadchodzi czas świątecznych porządków. W natłoku obowiązków warto pamiętać o higienie lodówki, która odgrywa istotną rolę w wielkanocnym biesiadowaniu. Jak ją wyczyścić? W jaki sposób poradzić sobie z intensywnymi zapachami? Jakie gadżety ułatwią nam organizację przestrzeni w lodówce? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN architekt porządku Agnieszka Witkowska.

Jak dbać o lodówkę?

Wiele polskich domów czeka w najbliższych dniach świąteczne sprzątanie. Mycie okien, podłóg czy odkurzanie to tylko kilka czynności, z którymi mierzyć się będą wszyscy domownicy. W przygotowaniach do świątecznego biesiadowania bardzo ważną kwestią jest też higiena lodówki - to właśnie w niej przechowywane będą wszelkiego rodzaju dania wielkanocne.

W studiu Dzień Dobry TVN architekt porządku Agnieszka Witkowska wyjaśniła, w jaki sposób zadbać o lodówkę, by wyglądała tak, jak pierwszego dnia po zakupie. Ekspertka podkreśliła, że najważniejsze jest regularne sprzątanie. - Dbamy o nią na bieżąco. Przed większymi zakupami robimy w niej porządki, wyrzucamy rzeczy, które nie nadają się do jedzenia i ją czyścimy - tłumaczyła. - Im częściej ją przecieramy, tym po prostu będzie czystsza - dodała.

Usuwanie intensywnych zapachów z lodówki

Jak pozbyć się trudnych do usunięcia zapachów z naszej lodówki? Tu świetnie sprawdzi się domowy sposób, wykorzystujący ziarna kawy. - Wstawiamy je do środka i dzięki temu zapachy nie będą się tak utrzymywać - wyjaśniła ekspertka. Agnieszka Witkowska poleca również trzymać jedzenie w szczelnych pojemnikach. Dzięki temu produkty będą też dłużej świeże.

Mycie lodówki można również przyspieszyć za pomocą zmywarki. To właśnie w niej możemy umyć wszystkie elementy, które swobodnie da się zdemontować np. mniejsze półki - takie rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić dużo czasu.

Jak przechowywać jedzenie i picie, aby nie zagracać przestrzeni? Na górze trzymamy nabiał, ponieważ w większości lodówek jest tam najniższa temperatura, a warzywa i mięso na samym dole. Do pozostałych produktów przydadzą się organizery na żywność. - Jeżeli coś nam się wyleje, to tylko tu i nie myjesz całej półki - dodała architekt porządku. W tym przypadku świetnie sprawdzą się m.in. pojemniki modułowe.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości