Młodzież pomaga bezdomnym. "Jesteśmy ich światełkiem w tunelu"

Młodzieżowy ratownicy medyczni
Pandemia to prawdziwy sprawdzian dla służby zdrowia. Wolontariuszy i młodych ratowników jednak nie brakuje. Oni, zamiast wylegiwać się na kanapie, zakasali rękawy i zaczęli opatrywać osoby bezdomne pod warszawskim Dworcem Centralnym. W Dzień Dobry TVN 18-letni Fabian Sawicki i 17-letni Dawid Kacperowski opowiedzieli nam, dlaczego zdecydowali się pomagać.

Młodzieżowi ratownicy medyczni

Fabian Sawicki i Dawid Kacperowski za sprawą szkolnej psycholożki dołączyli do Fundacji Fortior. Najpierw przypatrywali się pracy ratowników i dorosłych wolontariuszy, a po czasie pod ich opieką zaczęli opatrywać bezdomnych pod warszawskim Dworcem Centralnym.

- Tam zaczęliśmy się uczyć podstawowych rzeczy. I to nas bardzo zainteresowało. Gdy zobaczyła to nasza opiekunka pani Ania, to chciała nas bardziej wepchnąć w ten świat medycyny - wspominał 17-letni Dawid Kacperowski.

Młodzi ratownicy niosą pomoc bezdomnym

Choć początki nie były łatwe, bo chłopaki nie tylko musieli nauczyć się, jak postępować, ale też oswoić się z kryzysem bezdomności. Dziś śmiało przyznają, że podopieczni są bardzo wdzięczni i traktują młodzieżowych ratowników medycznych z wielkim szacunkiem.

Wiedzą, że jesteśmy dla nich, a bez nas często mogliby sobie nie poradzić. My jesteśmy ich światełkiem w tunelu i wyciągamy tę pomocną dłoń – zadeklarował Dawid.

Grupa młodzieżowych ratowników medycznych prężnie działa już dwa lata. Fabian i Dawid w Dzień Dobry TVN wyjawili, że swoją przyszłość właśnie chcą związać z medycyną. Fabian – jako wojskowy medyk, a Dawid – po maturze planuje dostać się na studia medyczne oraz zrobić specjalizację z neurologii i medycyny ratunkowej.

Posłuchaj całej rozmowy z młodzieżowymi ratownikami w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Razem z ekipą "Na Wspólnej" pomóż uratować życie małego Kirilla chorego na SMA

"Tam są wszystkie techniki manipulacji". Reporter "Uwagi! TVN" ujawnia szczegóły rozmowy wdowy po Krzysztofie Krawczyku z jego synem

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Autor: Dominika Czerniszewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości