Materiał promocyjny

Jak wybrać zapach na prezent? Ekspertka zdradza sprawdzone triki

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak wybrać perfumy na prezent?
Jak wybrać perfumy na prezent?
 Idealny bukiet na Walentynki
Idealny bukiet na Walentynki
Co na walentynki zamiast standardowej róży?
Co na walentynki zamiast standardowej róży?
Zrób sobie lub swojej kobiecie prezent na Walentynki
Zrób sobie lub swojej kobiecie prezent na Walentynki
Walentynki – budżetowo i z klasą
Walentynki – budżetowo i z klasą
Mężczyźni i presja idealnych walentynek
Mężczyźni i presja idealnych walentynek
Walentynki to fantastyczna okazja, by podarować drugiej połówce piękne i zmysłowe perfumy. Jak dobrać odpowiedni zapach? To nie lada wyzwanie, dlatego z pomocą przyszła do nas Bianka Bądzelewska, ekspertka perfumeryjna.

Perfumy na prezent – czym kierować się podczas zakupu?

Zapach jest bardzo osobistym i luksusowym prezentem, który podkreśla wyjątkowość osoby obdarowywanej oraz bliską relację, jaką z nią mamy. Wybór odpowiednich perfum często stanowi jednak problem. Każdy z nas ma bowiem inne upodobania zapachowe. Podczas gdy jedni kochają orzeźwiające i świeże nuty trawy cytrynowej czy zielonej herbaty, inni gustują w ciepłych i słodkich zapachach. Jak zatem trafić w dziesiątkę podczas zakupów?

- Zapach to jest idealny, bardzo emocjonalny prezent na walentynki. Wręczając taki luksusowy flakon, w którym zamknięty jest przepiękny zapach, wyrażamy uczucie i przekazujemy emocje. Wybór zapachu może wydawać się skomplikowany. Są jednak wskazówki, które ułatwią nam to zadanie – powiedziała ekspertka.

Możemy kierować się kilkoma zasadami, które ułatwią nam wybór. Ważne jednak by poznać piramidę zapachu, która składa się z trzech części, czyli trzech nut zapachowych: głowy, serca i bazy. Co to oznacza w praktyce? Nuta głowy to ta, na podstawie której najczęściej decydujemy się na zakup perfum, pojawia się bezpośrednio po rozpyleniu zapachu. Kiedy pierwsze wrażenie o zapachu przeminie, zaczynamy wyczuwać nuty serca, które nadają zapachowi charakteru i są najbardziej wyczuwalne na skórze. Nuta bazy to zaś ta, która zawiera najdłużej wyczuwalne i najtrwalsze aromaty.

Jeśli znamy zapachy, jakich na co dzień używa bliska nam osoba, wybór nowych będzie zdecydowanie łatwiejszy. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że zapachy silnie korelują z naszą osobowością oraz z tym, czym się w życiu zajmujemy i co lubimy. Sine kobiety, stawiające na samorozwój zdecydowanie lepiej będą czuły się w ciężkich i sensualnych zapachach, z nutami ambry, paczuli i ciemnych intensywnych kwiatów. Fani sportu z pewnością postawią na orzeźwiające połączenia cytrusów i morskiej bryzy. Romantyczki zaś lubują się w zapachach  kwiatowych, np. z konwalią i piwonią w sercu.

- Cechą osobowości warto kierować się również podczas wyboru męskich zapachów. Jeżeli mamy mężczyznę, który jest pewny siebie, ale lubi eksperymentować, to on chętniej sięgnie po takie zapachy, gdzie będą dodatki nut orientalnych lub kwiatowych. Jeżeli mężczyzna lubi ponadczasowe rozwiązania i kieruje się klasyką, to będzie połączenie nut drzewnych i skórzastych z nutami cytrusowymi - dodała specjalistka.

Testy zapachów na skórze

Warto pamiętać również, że o tym jak ostatecznie będzie na nas pachniał zapach, decyduje wiele czynników m.in. pH naszej skóry, poziom jej nawilżenia, gospodarka hormonalna. Szukając zapachu dla bliskiej osoby wykorzystajmy wiec specjalne blottery dostępne w drogeriach.

- Zapachy w sklepie powinniśmy aplikować w te miejsca, które są najcieplejsze, bowiem tutaj zapach będzie najładniej wyczuwalny. Nie wąchajmy od razu, bo poczujemy alkohol, dajmy sobie czas, żeby poczuć piękno zapachu - wyjaśniła ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News.

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości