Styl życia

Od 4 lat nie korzysta z ogrzewania. O sprawdzonych patentach na przetrwanie zimy opowiada w sieci

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
dailystar.co.uk, TikTok
Kobieta w grubym swetrze i skarpetach. W jej dłoniach szklanka z herbatą.

Klaire de Lys od czterech lat nie ogrzewa swojego mieszkania. Dzięki temu może uniknąć wysokich rachunków, przy okazji zdobywając popularność w mediach społecznościowych. Brytyjka chętnie opowiada na TikToku o sposobach na przetrwanie sezonu jesienno-zimowego po kosztach. Czy jej porady mogą okazać się przydatne?

Od czterech lat nie ogrzewała mieszkania - jak jej się to udało?

Gwałtowne podwyżki cen węgla, gazu i prądu mogą przyprawiać o zawrót głowy. To właśnie one przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób obawia się nadejścia srogiej zimy. Okazuje się jednak, że istnieją sprawdzone sposoby na uporanie się z chłodem w mieszkaniu czy domu. Przekonuje o tym pochodząca z Wielkiej Brytanii Klaire de Lys, która już od czterech lat doskonale daje sobie radę bez ogrzewania.

Jesień

Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej
Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zimne kaloryfery nie utrudniają użytkowniczce TikToka codziennego funkcjonowania. Wręcz przeciwnie, kobieta nauczyła się korzystać z gadżetów, dzięki którym niskie temperatury nie stanowią żadnego problemu.

TikTokerka radzi, jak ogrzać się po kosztach

Klaire de Lys chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami w sieci. W jednym z nagrań opowiedziała o tym, jak udaje jej się przetrwać wyjątkowo zimne noce. Brytyjka przyznała, że bardzo ważny jest odpowiedni dobór odzieży. Nie bez znaczenia pozostaje także stosowne nakrycie.

- Kołdra powinna być większa od materaca - to robi olbrzymią różnicę. Jeśli masz podwójne łóżko, zainwestuj w największy rozmiar. Wtedy będziesz mieć jej więcej i lepiej się w nią owiniesz (...). Dodatkowo możesz okryć się ciężkim kocem z bawełny - zdradziła TikTokerka.

Kolejny trik stosowany przez użytkowniczkę popularnej aplikacji to ogrzewanie się butelką z gorącą wodą. Zdaniem Brytyjki pojemnik warto umieścić pod kołdrą chwilę przed snem. Co istotne, nie należy przykładać go bezpośrednio do skóry - może to skutkować oparzeniem. Klaire de Lys przekonuje, że najlepiej owinąć butelkę kawałkiem materiału.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: dailystar.co.uk, TikTok

Źródło zdjęcia głównego: RuslanDashinsky/Getty Images

Pozostałe wiadomości