Piękny wandalizm. Rozmowa z NeSpoon - artystką ozdabiającą mury koronką

NeSpoon to polska artystka ulicznego street artu, tworząca miejską biżuterię, którą ozdabia stare budynki lub mury. Jakie motywy wykorzystuje w swojej sztuce? Gdzie można znaleźć jej prace? Jakie jest jej marzenie?

NeSpoon jest polską artystką street artu, która w swoich pracach często wykorzystuje koronki ludowe i koronkowe motywy. Tworzy murale, graffiti, instalacje, ale również mniejsze elementy ceramiczne.
>>> Zobacz także:
Jej prace, które nazywa biżuterią miejską, dyskretnie ozdabiają mury, budynki, drzewa i chodniki. Można je znaleźć na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Austrii, Anglii, Indiach i we Włoszech. Zaproszeń i zleceń od galerii i fundacji z różnych krajów nie brakuje. W Polsce jej sztukę można znaleźć na przykład w Bielsku-Białej, Lublinie, Wrocławiu i Olsztynie. W 2016 roku namalowała motyw koronki koniakowskiej w centrum Koniakowa.
Do swoich prac NeSpoon wykorzystuje koronki kupione od twórców ludowych z całego świata, sama ich nie wykonuje.
Pierwszą koronkę NeSpoon przykleiła na słupie, na Fortach Bema w Warszawie.

Pewnego dnia wyszłam na ulicę i spojrzałam na świat zupełnie inaczej. Zobaczyłam słup, na którym wyświetliła mi się koronka. Od momentu ulepienia i przyklejenia pierwszej koronki nagle całe miasto zmieniło się w obraz.

Marzeniem artystki jest postawienie olbrzymiej instalacji przed Reichstagiem w Berlinie.

Myślę, że to będzie przestrzeń, która da ludziom bardzo dużo dobrej energii.

- wyjaśniła.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Pozostałe wiadomości