Styl życia

High Heels Dance - na czym polega taniec na szpilkach?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Alicja Myśliwiec
High Heels – taniec na wysokości
High Heels – taniec na wysokościDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Chodzenie na obcasach to dla wielu kobiet wyzwanie i męka. Czy wyobrażacie więc sobie taniec na wysokich szpilkach? High Heels Dance zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Na czym polega i kto może go praktykować? O tym opowiedziała nam Zuzanna Suzie Pacałowska, tancerka, choreografka.

Na czym polega taniec na wysokich obcasach?

Taniec na szpilkach coraz częściej pojawia się w grafikach szkół tańca. Jak się okazuje, moda na High Heels Dance przyszła do Polski ze Stanów. Na obcasach tańczyły m.in. Beyonce, Janet Jackson, czy Britney Spears. Ten styl zaczęły praktykować także polskie gwiazdy. Nasza ekspertka tańca na obcasach uczyła: Margaret, Dody czy Julii Wieniawy. Jak więc widać, tańczyć może naprawdę każdy.

- Kobiety przychodzą na zajęcia, aby się otworzyć, nabrać pewności siebie. One przychodzą bardzo wstydliwe, po 2 miesiącach treningu chodzą wyprostowane i bardziej pewne – powiedziała tancerka Zuzanna Suzie Pacałowska.

Na czym polega taniec na wysokich obcasach? Na kobiecości, wyrażeniu siebie, pewności siebie oraz ćwiczeniu równowagi ciała. Nie potrzeba tu specjalnych predyspozycji czy umiejętności. Poradzi sobie każdy, zarówno zawodowy tancerz, jak i ktoś, kto nigdy tego nie robił. Jedyne co sprawiać może trudność, to utrzymanie równowagi i wyprostowanej postawy ciała.

Kobiety wybierają szpilki

Zaczęło się od Beyonce, a dzisiaj High Heels, czyli taniec na obcasach bije rekordy popularności na całym świecie. Pomogła mu pandemia. Kobiety siedząc w domu, zapragnęły poczuć się wyjątkowo. Co skusiło panie do rozpoczęcia nauki?

Taniec na szpilkach daje mi dużo pewności siebie. Gdy założy się szpilki, wchodzi inna, nowa osobowość. Wydłuża nam trochę ciało, ponieważ podczas tańca stosując odpowiednią technikę, staramy się wydłużać do góry i tworzyć linię. Nasze ciało dzięki temu jest długie, plastyczne i kobiece - powiedziała Kasia Kondrat, uczestniczka zajęć High Heel, uczennica Natalii.

Do tańca należy dobrać także odpowiednie obuwie. Specjalistka wytłumaczyła, jakie szpilki na parkiecie sprawdzą się najlepiej. - "Zostawiamy w domu buty, które są na klocku, które są zabudowane, które mają czub lub są zbyt chwiejne" - powiedziała Natalia "Lala" Konarska, choreografka, nauczycielka tańca.

- Profesjonalne buty do tańca mają inne parametry. Przede wszystkim różnią się podeszwą. Jest ona skórzana, elastyczna i się wygina. Buty nie mogą być także otwarte – wytłumaczyła Diana Kłos-Latushkin, nauczycielka tańca.

High Heel Dance – roztańczona kobiecość
DD_20220201_Taniec_rep_REP

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości