Jak będzie wyglądał rok 2122? "Urządzenia będą z nami połączone w sposób nieprawdopodobny"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
F. Chajzer, B. Dajnowski, Ł. Zagórski
Filip Chajzer wyrusza w podróż do roku 2122
Filip Chajzer wyrusza w podróż do roku 2122Dzień Dobry TVN
wideo 2/20

Ilustrowany Kurier Codzienny z 1920 roku przewidywał m.in., że w 2022 roku nie będzie drukowanych książek i gazet, a alkohol zniknie z powierzchni ziemi. Filip Chajzer postanowił zapytać mieszkańców Warszawy, jak ich zdaniem będzie wyglądał świat w 2122 roku. Co usłyszał?

Jak będzie wyglądała przyszłość?

Filip Chajzer wyruszył z kamerą na ulice Warszawy, aby zapytać mieszkańców, jak ich zdaniem będzie wyglądała przyszłość, a dokładnie rok 2122. - Na pewno nie będzie latających samochodów - powiedział jeden z przechodniów. - Nie wiem, przerażająco. Dlatego, że to nie jest mój świat, w którym teraz żyję. Dlatego za sto lat to ja już nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić - powiedziała kolejna osoba.

- Świat za sto lat będzie wyglądać kompletnie inaczej niż do tej pory. Wydaje mi się, że budownictwo, architektura pójdą bardzo do przodu, wszystko będzie budowane ze szkła, metalu, może w jakiś inkubatorach będziemy mieszkać - dodała następna.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Przewidywanie przyszłości

Na grafice z 1962 roku we włoskim tygodniku pokazano, jak będzie wyglądał transport w czasach obecnych. Według rysunku mieliśmy podróżować w specjalnych kapsułach. Natomiast Ilustrowany Kurier Codzienny z 1920 roku przewidywał m.in., że w 2022 roku nie będzie drukowanych książek i gazet, a alkohol zniknie z powierzchni ziemi.

- Za sto lat te urządzenia, które nas otaczają będą z nami połączone w sposób nieprawdopodobny. Wykorzystujemy do tego nasze neurony i wszczepione do naszej głowy czy do naszego ciała chipy. Za sto lat to będzie pewnie jedna z form komunikacji, bo tak naprawdę niewiele więcej nam zostało - powiedział dr Maciej Kawecki.

- Pierwszym tematem, który przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o 2122 roku jest długowieczność, radykalne przedłużenie życia - powiedziała dr Aleksandra Przegalińska

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: F. Chajzer, B. Dajnowski, Ł. Zagórski

Pozostałe wiadomości