Styl życia

Bezpłatna komunikacja w Starachowicach. "To był strzał w dziesiątkę"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Piotr Wojtasik
W Starachowicach jeżdżą za darmo
W Starachowicach jeżdżą za darmoDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Mieszkańcy Starachowic mogą podróżować bezpłatnie komunikacją miejską. To ogromne udogodnienie dla tych, którzy muszą codziennie pokonywać dystanse trudne do przejścia pieszo. O innowacyjnym projekcie z jego beneficjentami rozmawiał Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN, w ramach cyklu "Dzień Dobry w Polsce".

Bezpłatna komunikacja w Starachowicach

Mieszkańcy Starachowic mogą bezpłatnie poruszać się komunikacją po swojej miejscowości. Piotrowi Wojtasikowi zdradzili, co najbardziej ich cieszy w tym rozwiązaniu.

- To, że się wsiada i się jedzie. Całkiem za darmo - powiedziała jedna z mieszkanek.

Takie udogodnienie w Starachowicach obowiązuje od 1 kwietnia.

- To był strzał w dziesiątkę, zresztą to widać po autobusie wypełnionym pasażerami - podkreślił Leszek Kowalski z Urzędu Miasta. - Bezpłatna, to znaczy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, dla wszystkich, którzy płacą tu podatki, dla wszystkich, którzy płacąc podatki dokładają się do rozwoju naszego miasta - dodał.

Mieszkańcy chętnie korzystają z bezpłatnej komunikacji

Mieszkańcy Starachowic chętnie korzystają z bezpłatnej komunikacji. Ponad 70 proc. wszystkich osób mieszkających w tym mieście porusza się tym środkiem transportu.

- Kiedy mamy bezpłatną komunikację, więcej z niej korzystam, niż jakby była płatna, bo zawsze poruszałam się czy piechotą, czy jakoś inaczej. Bezpłatna komunikacja, naprawdę jest trafiona w dziesiątkę - powiedziała pasażerka.

Na pochwałę zasługuje również fakt, że autobusy w Starachowicach są ekologiczne. Program będzie kontynuowany, bo dla władz miasta najważniejsze jest zadowolenie mieszkańców.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości